У розпорядженні Пентагону є близько 3 млн одиниць боєприпасів DPICM. На думку американських військових, вони могли б стати гарною підмогою для ЗСУ.
Детально
Згідно із заявою Лаури Купер, яка обіймає посаду радника глави Пентагону, боєприпаси DPICM можуть стати в нагоді під час зачистки окопів. Тим часом до теперішнього часу українська армія їх так і не отримала. Купер стверджує, що це не пов’язано зі встановленими Конгресом обмеженнями на постачання боєприпасів такого типу. Варто зазначити, що касетні боєприпаси є в Естонії. Для їх передачі необхідна згода Німеччини. Дійти консенсусу з цього питання так і не вдалося.
Річ у тім, влада Німеччини категорично проти передачі ЗСУ боєприпасів DPICM. Вони вважають, що це може призвести до ескалації. До слова, аналогічної думки дотримується офіційний Париж.
Якщо американські конгресмени дадуть “зелене світло”, то це призведе не тільки до розширення можливостей ЗСУ щодо зачистки ворожих окопів, а й до часткового розв’язання проблеми нестачі 155-мм снарядів.