Месенджер Telegram вперше у своїй історії став прибутковим — через три роки з моменту початку монетизації платформи.
«Цього року кількість передплатників Telegram Premium потроїлася, перевищивши 12 млн. Наші прибутки від реклами також зросли у кілька разів. В результаті загальна виручка Telegram у 2024 році перевищила $1 млрд, і ми закриваємо рік із більш ніж $500 млн грошових резервів, не включаючи криптоактиви», – повідомив Павло Дуров.
Засновник Telegram додав, що протягом року на платформі були реалізовані деякі монетизаційні нововведення, такі як міні-додатки, зірки, подарунки, Telegram Business, Telegram Gateway та ін. Він вважає, що позитивна динаміка сервісу є доказом того, що «платформи соціальних мереж можуть досягти фінансової стійкості, залишаючись незалежними та поважаючи права користувачів».
Дані фінансової звітності Telegram вказують на те, що торік виручка сервісу склала $342 млн. При цьому операційні витрати становили $108 млн, а збитки після сплати податків — $173 млн. У першій половині цього року доходи Telegram від реклами становили $120 млн, що більш ніж удвічі перевищує показник за аналогічний період минулого року. Продажі підписок принесли $119 млн, що значно більше $32 млн, отриманих за перше півріччя 2023 року. Загалом доходи Telegram зросли до $353 млн, причому $348 млн було отримано за рахунок продажу криптовалюти Toncoin.
На цьому фоні Telegram розглядає можливість первинного розміщення акцій на біржі. Раніше цього року Дуров заявляв, що Telegram отримав попередню оцінку в $30 млрд і більше перед потенційним виходом на біржу.