ГоловнаGSMУ НКЕК назвали причину поступового зникнення зв'язку після відключення електрики

У НКЕК назвали причину поступового зникнення зв’язку після відключення електрики

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Український регулятор НКЕК пояснив, чому зв’язок після вимкнення електрики зникає не відразу, а поступово. У роз’ясненні регулюючого органу підкреслюється, що протягом кількох годин після знеструмлення базових станцій абонентам доступний 4G-зв’язок. Згодом швидкість передачі даних у мережі знижується до 3G і EDGE.

Подробиці

Цей феномен пояснюється тим, що функціонувати без електрики вишки стільникового зв’язку не можуть. Після відключення електроенергії сигнал починає слабшати. Якість зв’язку знижується доти, доки він не зникне повністю. Базові станції під’єднані до резервних джерел живлення. Їх має вистачати на чотири години, однак через високе навантаження час роботи станцій від акумуляторів скорочується до двох годин.

Вишки, що забезпечують абонентам 4G-зв’язок, споживають більше електроенергії. В умовах блекауту мобільні оператори можуть відключати їх цілеспрямовано, щоб віддати пріоритет голосовим викликам. Після відключення електрики НКЕК рекомендує спілкуватися через месенджери та SMS. Ці способи спілкування споживають найменше ресурсів.

Головні новини: