Кращим цей смартфон стали називати ще до презентації. Адже за відносно невеликі гроші ви отримуєте практично топовий процесор і комбінацію пам’яті, AMOLED дисплей з частотою оновлення 120 Гц і багато інших “фішок”. Загалом гідний продовжувач серії F, від Poco викликав цілу хвилю позитивних відгуків. Але в цьому огляді постараємося розібратися – чи реально він заслужив похвалу своїх сильних сторін, ну і знаючи Xiaomi – впевнений, що про недоліки ще також поговоримо.
Дизайн
Той хто до цього тримав в руках, або дивився огляди Redmi Note 10 Pro можуть пропускати цю частину огляду, так як, за винятком, модуля камери, дзеркальної тильної панелі і невеликих “перестановок” на бічних гранях – обидва смартфона не мають відмінностей.
Якщо коротко:
скляна задня панель – чисте дзеркало захищене Gorilla Glass 5-го покоління і дуже слизьке. У моїй чорній версії тильну панель можна легко використовувати для створення селф-знімків на основну камеру :). Якщо таке не подобається – чохол виправляє ситуацію з ковзанням, а ось “дзеркало” навіть за допомогою чохла нікуди не дінеться;
відбитки пальців тильна панель дуже збирає, їх можна легко відтерти, але якщо застосувати чохол – це, вважаю, буде найкращим рішенням;
бічні грані – пластик, за рахунок вигинів задньої панелі тримати в руці смартфон зручно;
товщина без чохла 7.8-мм, але в чохлі, сказати, що він тонше Redmi Note 10 Pro на 3 мм не вийде :). Та й взагалі габарити у смартфонів приблизно однакові, не дарма чохли комплектні практично ідеально взаємозамінні;
модуль камери виступає за межі мінімально, але скляну широку сходинку ніхто не відміняв. Дизайн модуля, це єдине що досить сильно відрізняє смартфон з натовпу конкурентів від того ж Xiaomi. Мінімальний захист від ударів забезпечить самі знаєте що 🙂
фронтальні панелі порівнюючи з Redmi Note 10 Pro – абсолютно однакові. Виріз для камери всього 2.76 мм і знаходиться по центру, рамки відносно невеликі, за винятком трохи збільшеної нижньої.
з заводу плівка, з якою навіть в кишені куртки у мене вже в перший же день з’явилося дві знатні потертості. В Redmi Note 10 Pro вона вже покрита трильйоном подряпин. У всіх так, чи тільки у мене одного так дряпаються заводські плівки Xiaomi? Напишіть в коментарях
На бічній грані ситуація дещо схожа з більш компактним Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Зокрема в Poco F3 слот для сім-карт перенесений на нижню межу, благо на відміну від компактного конкурента з цієї ж цінової ніші отвір для мікрофона знаходиться за USB Type-C і можливість ткнути випадково в нього голкою для вилучення сім-карт зводиться до мінімуму . Але є інша біда – лоток цей підтримує тільки дві nano-SIM і карту пам’яті в новинці використовувати не вийде. Ліва грань порожня, права стандартна – кнопка ввімкнення/вимкнення з вбудованим сканером відбитків пальців і здвоєною клавішею регулювання гучності. Зверху два розділених точкових вирізи – один резонатор, а в симетричному другий виробник вмонтував мікрофон для шумозаглушення і ІК-порт.
Захист від бризок IP53, на відміну від того ж Xiaomi Mi 11 Lite 5G є.
Дисплей
Дисплей Poco F3 має багато спільного з дисплеєм Redmi Note 10 Pro. Діагональ така ж – 6.67-дюймів, роздільна здатність Full HD + схожа щільність пікселів, а ось контрастність підтягнули до 5 мільйонів до 1-го, яскравість – до типових 700 ніт і максимальних 1200, а ще додали підтримку HDR 10+. А ще, мало не забув про цілком типові для смартфонів Xiaomi – 120 Гц з частотою дискретизації 360 Гц)
Стосовно передачі кольору дисплея, білий колір в режимі “авто” йде в холодні відтінки, але завдяки розширеним налаштуванням кольорової палітри і можливості “погратися” з вибором серед P3, SRGB і інших колірних обхватів – у вас вийде налаштувати передачу кольору під свої переваги. Чорний колір відображається ідеально – засвітів і прояви артефактів в рухомих сценах не виявив. В іншому ви отримуєте соковиту і яскраву картинку, особливо це помітно при перегляді відео підтримкою HDR.
За запасом яскравості смартфон не підводить ні на яскравому сонці, ні в темряві. А ось з регулюванням яскравості є конкретні проблеми. При зйомці відео стандартним додатком камери, смартфон може раптово вирішити, що на яскравому сонці вам потрібно терміново знизити яскравість на кілька секунд, а після знову її підвищити до максимального рівня. Аналогічна ситуація була помічена і при використанні смартфона в якості навігатора в автомобілі, але вже з підключеним проводом для зарядки. Подібні “стрибки” яскравості я спостерігав в Xiaomi Mi 11 Lite 5G під час тестування ігор, так що швидше за все головна проблема криється в перегріві даного смартфона навіть при таких здавалося б очевидних завданнях.
Рівень ШІМ можна відрегулювати включенням DC Dimming, так як його тут просто немає. Але при цьому з пульсацією тут все не так сумно, як в Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Висока пульсація спостерігається тільки на середньому рівні яскравості, при мінімальному вона порівнянна з рівнем пульсації в Redmi Note 10 Pro – 20-30%.
Always on Display. Нарешті после Redmi Note 10 Pro и Mi 11 Lite 5G я можу побачити вхідне повідомлення в будь-який момент, а не в перші 10 секунд післе блокування смартфона. Є три варіанти використання AOD:завжди, за розкладом і лише перші 10 секунд (цей варіант до речі рекомендований виробником).
Продуктивність
Процесор Snapdragon 870, як і 865+ виконаний за 7-нм техпроцесом, використовує аналогічне графічне ядро Adreno 650, але має підвищену до 3,2 ГГц частоту високопродуктивного ядра. Звичайно ж заявлена підтримка мереж 5-го покоління і Wi-Fi 6-го покоління, а також встановлені швидка оперативна пам’ять LPDDR5 на 8 Гб і накопичувач UFS3.1 на 128 Гб. Результати тестування яких ви можете побачити нижче:
На папері все красиво і чинно, але в реальності є деякі підводні камені у такого рішення. Забігаючи наперед можу сказати, що знову доводиться все списувати на неідеальну LiquidCool Technology 1.0 Plus і я думаю ви вже здогадалися про що я.
Після прогону в GeekBench 5 запустив тест на троттлінг спочатку в звичайному режимі з 20-ми потоками і на 30 хвилин, а після з аналогічними налаштуваннями вже через ігровий режим Game Bench. Як бачимо, в першому варіанті графік практично відразу показав падіння продуктивності на 20%, а в другому випадку через 8 хвилин помітні глибші але короткі просадки, аж до 50%. Незважаючи на те, що я дав охолонути смартфону після першого проходу, він все одно досить серйозно нагрівся під час другого. Як результат – в першому випадку графік рівніший і мінімальні 175 GIPS, а по-другому випадку провальні 133 мінімальних GIPS
Але щоб “побалувати” себе по-повній – приступимо до ігрових тестів. Почнемо з оновлення 120 Гц – Mortal Kombat і Dead Trigger 2. Перший дійсно показав FPS 120 Гц в поєдинку, а ось в боротьбі з зомбі ситуація дещо незрозуміла.
Програма PerfDog для відстеження FPS показує максимальні 72 FPS, а вбудований лічильник Game Bench – 120. Кому тут вірити не дуже ясно, але що знаменно обидві гри не змушують смартфон особливо розігріватися
У грі Shadowgun Legends максимальний FPS – 60. Він стабільний навіть на ультра настройках графіки, але при цьому вже через 6 хвилин відчувається сильне нагрівання.
В Call of Duty: Mobile на максимальних налаштуваннях графіки вибравши новий режим “Військова справа” отримуємо спочатку 60 FPS. Але вже через 5 хвилин смартфон починає сильно нагріватися на задній панелі і під лівим великим пальцем, а під кінець першої ігрової сесії створюється таке відчуття, що на ньому можна смажити яєчню. При цьому перші просадки FPS починаються після 9-ої хвилини і при прицільному вогні можна було побачити навіть 38 FPS. Друга ігрова сесія в тому ж режимі показала ще більші просадки після 15-ої хвилини гри. Знизивши настройки частоти кадрів до високих далі отримуємо стабільні 40 FPS, як в режимі “Військова справа”, так і в “Королівській битві”. Зниження частоти кадрів ніяк не вплинуло на нагрів – смартфон на протязі всієї гри грівся досить сильно і назвати гру комфортною через це не можна ніяк.
Ну і завершимо ігровий тест – Genshin Impact. Звичайно, ви можете спробувати вибрати 60 FPS, але навіть на середньому рівні графіки смартфон перегрівається і FPS просідає аж до 30-ти, а ось при виборі обмеження в 30 – FPS залишається стабільним, але нагрів нікуди не дінеться.
Висновок знову не надто обнадійливий. Незважаючи на непоганий запас потужності, назвати цей смартфон ігровим бюджетним рішенням можна з дуже великою натяжкою. Зараз складається така ситуація, що переплачувати за більш потужне залізо немає особливого сенсу. Перегрів і троттлінг супутні проблеми вже третього смартфона Xiaomi випущеного в цьому році і який побував у мене на огляді. А в сухому залишку той же Snapdragon 732G, що встановлений в Redmi Note 10 Pro, “подарує” вам не набагато менше емоцій в грі, ніж більш “просунуті” рішення. Сподіваюся Xiaomi знає, як виправити цей недолік в своїх смартфонах.
Камери
Для порівняння я вибрав в опоненти Redmi Note 10 Pro. Незважаючи на те, що основний датчик у нього на 108 Мп і коштує він дешевше, знімають обидва смартфона в стандартному режимі з однаковою роздільною здатністю. Оригінали прикладів знімків ви знайдете тут:
Денні знімки при хорошому, а також контрастному денному світлі показали, що 48 Мп камера Poco F3 сильно відстає від Redmi Note 10 Pro по деталізації і шумить. По передачі кольору при цьому обидва смартфона приблизно однакові, от тільки яскраві плями навколо гілок дерев у Redmi Note 10 Pro нікуди не поділися навіть після останнього оновлення:
Гугл мод камери, який я використовував знаходиться тут. Чесно кажучи, побачити в знімках зроблених за допомогою нього різницю з тим, що знімає стандартний додаток Poco F3 – мені не вдалося. Тому приклад буде тільки один, але за посиланням вище ви знайдете оригінальні фотографії зроблені за допомогою цього мода.
.
Знімок при штучному освітленні вийшов приблизно рівним, якби не незрозуміле розмиття по центру кадру Poco F3. При цьому важить знімок Poco в два рази більше, ніж знімок Redmi:
Увечері до шумів і перелічених вище проблем додається ще й зниження динамічного діапазону. Знімки Redmi Note 10 Pro залишаються яскравими і “соковитими”, а ось кадри зняті на F3 бліднуть
Ну і в нічний час обидва смартфона роблять кадри, які залишають бажати кращого.
Тест портретного режиму в обох смартфонах ще раз підтвердив – наявність 2 Мп датчика глибини не більше, ніж маркетинговий хід. У Redmi він є, а у Poco немає, але ступінь розмиття у F3 навіть більше за замовчуванням, а помилки з виділенням головного об’єкта видно в обох смартфонах:
Ультраширококутні датчики на 8 Мп у обох смартфонів знімають приблизно однаково, за винятком деяких моментів, виділених при кроп
Ну і 5 Мп макро-датчики в обох смартфонів знімають гранично однаково:
Порівняння фронтальних камер на 20 Мп в звичайному і портретному режимі:
Стандартний додаток камери Poco F3 вміє записувати відео 4K з частотою 30 кадрів в секунду, але Google Mode, посилання на нього є вище, дозволяє записати 4K і 60 FPS. приклад:
Автономність
Комплектна 33 Вт зарядка здатна приблизно за 30 хвилин зарядити смартфон до 60%, а до 100% батарея заряджається всього за 1 годину і 9 хвилин.
Тест автономності я проводив на середньому рівні яскравості, з відключеним автоматичним регулюванням. 2 години гри World of Tanks: Blitz “забрали” 20% заряду, решту часу відтворювалося відео в стандартному додатку YouTube. Повністю смартфон розрядився через 13 годин 2 хвилини, що всього на 30 хвилин менше результату Xiaomi Mi 11 Lite 5G в аналогічному тесті. F3 зайняв в нашому рейтингу автономності почесне третє місце. От же реально, дивує мене цей бренд! Poco M3 з батареєю на 6000 мАг пасе задніх в самому низу рейтингу, а F3 з відносно скромною батареєю на 4520 мАг, дивує автономністю.
Але справедливості заради, варто сказати, що якщо ви хочете пограти в якусь із “важких” ігор за типом Genshin Impact, то сміливо діліть час автономності на два, а то і більше. Через гарячий норов процесора, заряд батареї тане на очах.
Інші особливості
За комунікаціями смартфона ніяких проблем за час використання Poco F3 у мене не виникло. Мережа 4G, двохдіапазонний Wi-Fi, GPS і NFC – працюють відмінно.
Чутність при розмові в обидві сторони відмінна. А ось де “покофонівці” підсунули свиню, так це в датчику наближення, а точніше в його відсутності. Тут він реалізований програмними методами і наскільки я зрозумів, з допомогою спеціального алгоритму надсилається ультразвук, який намагається визначити відстань від смартфона до вуха за допомогою розмовного динаміка і мікрофона. У підсумку отримуємо нестабільну роботу останнього. Навіть при закритті області динаміка рукою зверху (там де мікрофон) і збоку (там де розмовний динамік) він спрацьовує нестабільно – то зависає, то взагалі не блокує екран. А що ж говорити про більш “нестабільні” способи використання останнього, наприклад при ходьбі краще заздалегідь блокувати смартфон кнопкою виключення, інакше будете натискати вухом все підряд.
А ось стереодинаміки порадували. Вони більш гучні і “соковиті” у порівнянні з тим же Redmi Note 10 Pro, ще б трохи басів і можна буде забути про переносні колонки 🙂 Задня панель звичайно при цьому вібрує, але зовсім трохи. Помітно менше, ніж у першопрохідника – Poco X3 NFC.
Оболонка на момент написання огляду оновлена до версії MIUI 12.0.5. Працює все спритно і з рідкісними появами фризів .Загалом цілком типово для смартфонів Xiaomi. Дуже чекаю появи в F3 розхваленого з різних сторін MIUI 12.5, тим більше, що Redmi K40 Pro (той же Poco F3, тільки для китайського ринку) вже почав отримувати оновлену оболонку.
Висновки
Так багато позитивних очікувань, хвалебні оглядів Poco F3 і що в підсумку. Xiaomi знову своїм бажанням зайняти всі цінові позиції створює сама собі гідних конкурентів для більш дорогих моделей, в ціновому сегменті нижче.
На фоні того ж Redmi Note 10 Pro, який приблизно на $ 100 дешевше у Poco F3 не так вже й багато “козирів в кишені”:
- яскравіший і контрастніший дисплей з можливістю постійної роботи AOD з коробки;
- більш “потужний” трикутник: процесор ОЗУ і накопичувач. Ця конфігурація буде залишатися актуальною довше того, що встановлено в Note 10 Pro, але потенціал даного рішення не повністю розкритий;
- краща автономність;
- голосніші і “соковитіші” стереодинаміки;
- “спритніше” працює інтерфейс.
А ось порівнюючи два смартфона розумієш, що недоліки у F3 більш істотні:
- проблеми з падінням яскравості, навіть під час запису відео і використанні, як навігатор в сонячний день. Більш високий рівень ШИМ у дисплея;
- процесор сильно нагрівається під час ігор і запас його потужності не використовується повною мірою;
- основна камера видає менш деталізовані і в вечірній час більш бляклі знімки.
Але це тільки верхівка айсберга, деякі користувачі скаржаться на дефекти дисплея при використанні чорної теми, смартфони не блокують дисплей при розмові по телефону, камери обох апаратів в нічному режимі роблять змащені знімки тощо і так далі. Загалом роботи над виправленням своїх же помилок у Xiaomi більш ніж достатньо, а ви пишіть в коментарях – як думаєте, який же смартфон кращий – більш доступний Redmi Note 10 Pro або ж Poco F3?