Найбільші держбанки України загрожують клієнтам подорожчанням послуг з випуску та обслуговування кредитних карт. Невдоволення фінорганізацій обумовлено бажанням депутатів Верховної Ради зобов’язати банкірів привести комісії за еквайринг у відповідність з рівнем сусідніх країн.
Протистояння почалося з обурення інтернет-продавців на неадекватну величину стягнутих банкірами поборів. Свою думку з цього приводу висловив співзасновник «Розетки», за словами якого вітчизняні фінустанови беруть з кожної операції відсотки, які в 9-15 разів перевищують комісії банків СНД і ЄС за аналогічні транзакції.
Незабаром після цього вітчизняні парламентарії підготували проект закону, який зобов’язує емітентів «пластика» встановити граничну величину комісій.
Відповідь лихварів, які називають себе банкірами, виявилася передбачуваною: спікери відразу декількох кредитних установ пообіцяли скасувати кешбек, відсутність безкоштовних карт і т.д. Напередодні представники «Приватбанку» і Ощадбанку знову продублювали загрози, пообіцявши українцям щось на кшталт «карткового Армагеддона» (і плата за обслуговування зросте, і емісія буде дорогою, і ринок охопить колапс, і люди почнуть відмовлятися від безготівкових розрахунків, і т.п.)
Для того, щоб загрозу більш серйозно сприйняли громадяни, представники обох держбанків пообіцяли відключити GooglePay/ApplePay і стягувати з власників карт близько 200 грн за обслуговування.
Введення таких поборів, за словами експертів, змусить українців відмовлятися від використання банківського “пластику”, активніше користуватися готівкою і зберігати заощадження вдома. Втім, той же «Приват» і ще шість банків самі успішно провокують відтік клієнтів сумнівними ініціативами на кшталт готовності автоматично списувати кошти з рахунків фізосіб.