Російсько-українська війна показала, що безпілотники відіграють на полі бою одну з провідних ролей. Найбільш боєздатні армії світу почали переймати український досвід. На жаль, зробити це встигли далеко не всі. Наприклад, учора ЦАХАЛ втратив танк Merkava. Використання силами ХАМАС дронів-бомбардувальників виявилося для ізраїльських військових повною несподіванкою. Журналісти Defense One вирішили з’ясувати, що армія США може протиставити атакам безпілотників.
Детально
У 2020 році підрозділи американської армії приступили до освоєння M-SHORAD. Йдеться про комплекс ППО з РЛС на базі бронетранспортера Stryker. Як озброєння він отримав пускові установки з ракетами Stinger і Hellfire, а також 30-мм автоматичну гармату XM914, спроектовану інженерами норвезької компанії Konsberg. Загалом у армії США є 144 таких комплекси.
Ще одним засобом ураження БПЛА є система M-LIDS. Вона включає в себе РЛС і ту саму гармату XM914. У невеликій кількості системи M-LIDS американська армія розгорнула в Кувейті. У 2024 році 45 антидронових комплексів мають отримати п’ять дивізій.
Останнім рубежем ППО є ручні системи РЕБ. Маються на увазі так звані антидронові рушниці.
Згідно з даними аналітичного центру RAND конкретних планів щодо посилення захисту від дронів у Пентагону немає. Оборонне відомство зайняте тестуванням цілої низки різних антидронових систем, зокрема мікрохвильових і лазерних.