ГоловнаОглядиЧи допоможе зарядна станція Ecoflow Delta 2 при повному блекауті

Чи допоможе зарядна станція Ecoflow Delta 2 при повному блекауті

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Відключення світла з якими зіткнулись більшість українців через обстріли нашої інфраструктури багатьох вибили з колії не менше, ніж початок повномасштабного наступу росії 24-го лютого. І почалося – шумні бензинові генератори не варіант для квартири, хоч дехто не гребує таким засобом. Акумулятори з «безперебійниками», Powerbank-и з LED-світильниками і тому подібні рішення зачасту дозволяють лише зарядити гаджети і отримати освітлення в якійсь із кімнат. Ще є зарядні станції, які розлітаються як гарячі пиріжки і це мабуть саме оптимальне рішення для квартири. Наприклад Ecoflow представила цієї осені нові станції з літій-залізо-фосфатним акумулятором. Дуже цікаве рішення, яке по заявам виробника може до 10 років не втрачати більше 80 % ємності батареї. Якщо порахувати скільки Ватт «забирають» ваші електроприлади, то в вас скоріш за все, як і в мене вийде, що практично безкомпромісним варіантом буде Delta 2. Ця станція може видавати 1800 Вт і 2200 Вт з технологією X-Boost. Але чи зможе вона врятувати під час повного блекауту? Будемо тестувати!

Про історію придбання

Дуже хотілося б такий коштовний товар купити в офіційного представника компанії в Україні, але нажаль Delta 2 на сайті можна тільки передзамовити оплативши немаленьку сумму наперед і чекаючи прибуття «Дельти» в Україну 20 січня. Така туманна перспектива отримати станцію хтозна коли спонукала мене звернутися до давно перевіреного способу – пошуку даного товару на OLX.

Там вибір дійсно великий, але наші шановні комерсанти не забувають про те, що наваритися на товарі, який має попит потрібно добряче. Та й більшість з них напише вам, що потрібно чекати, бо товар хоч і виставлений, але йде пішки десь з Європи і отримаєте ви його через 2-3 тижні. Або ще краще, можете натрапити на шанованого громадянина України, який збирається відправляти уявний товар тільки по передоплаті.

Масовій появі таких «шанованих» посприяв і сам сервіс OLX, який чомусь вирішив зменшити суму відправки через зручний і безпечний сервіс OLX Доставка до 29 999 грн.

Але терпіння і 100-ні повідомлень за день все ж виведуть вас на тих хто готовий без всяких передплат, всього через 3 дні і з націнкою в 5000 грн від офіційної ціни відправити Delta 2. Видихаємо, тамуємо подих і бронюємо.

Заказ Delta 2

Інтерфейси Delta 2

Тепер, забравши з Нової Пошти упаковану в пластиковий корпус велику батарею ємністю 1024 Ватт-годин можна розібратись, що до неї можливо під’єднати.

Фронтальна панель Ecoflow Delta 2

На фронтальній частині корпусу під дисплеєм є розсип з 6-ти портів USB. Серед USB-A є два, які можуть видавати максимум 12 Вт і два з підтримкою швидкої зарядки, але всього 18 Вт. Найбільш потужні 2 порти USB Type-C кожен з яких може видавати по 100 Вт і що набагато цікавіше – заряджати з його допомогою Delta 2 також можливо, але звичайно цей процес буде дуже довгим.

Порти на передній панелі Ecoflow Delta 2

Всі інші інтерфейси знаходяться на задній частині Delta 2. В самому низу є 12-вольтовый відділ з двома виходами DC5521 і автомобільним прикурювачем. Над ним чотири розетки які можуть видавати 220 Вольт з чистою синусоїдою.

До всіх роз’ємів вказаних вище ви можете підключатися одночасно, головне щоб потужність приладів не перевищувала 1800 Вт, а при короткочасному стрибку Delta 2 і 2200 Вт зможе потягнути.

Ще на задній панелі під пластиковою кришкою роз’єми для приєднання комплектного кабелю зарядки від 220 Вольт, а збоку від нього роз’єм для зарядки від автомобільного прикурювача чи сонячної батареї потужністю до 500 Вт. Третьою тут примостили кнопку для аварійного перезавантаження девайсу на випадок якихось несправностей.

Роз’єми зарядки

До речі кабель для зарядки від сонячних батарей відсутній в комплекті, він дістанеться вам тільки, якщо ви вирішите купити сонячну батарею Ecoflow. А з Delta 2 поставляється тільки кабель для зарядки від 220 Вольт і від автомобільного прикурювача, а також кабель с DC5521 на DC5525

Комплектні кабелі і інструкція до Delta 2

По боках бачимо достатньо великі отвори для забору і виходу повітря з допомогою активної системи охолодження з вентиляторами. А також роз’єм для підключення додаткових батарей Ecoflow, щоб збільшити ємність батареї Delta 2.

Ще пару позитивних слів хочу сказати про ручки для транспортування. Delta 2 важить 12 кг і їх продумані ергономічні форми дозволили перенести станцію однією рукою на відстань в 2 км без будь-якого дискомфорту. Справжня мобільність в будь-якій ситуації 🙂 Прорезинені ніжки цього накопичувача енергії дозволяють не надійно фіксувати станцію на будь-якій поверхні.

Про систему охолодження і швидку зарядку

Одна із дуже важливих особливостей зарядних станцій Ecoflow Delta 2, яка виділяє її серед конкурентів є підтримка швидкої зарядки. За 50 хвилин ви отримаєте до 80 % заряду і за 80 хвилин – повний заряд. Це дійсно так, проте потрібно враховувати, що в момент коли електростанція забирає з мережі 1200-1300 Вт, поряд з вами буде дуже гучно працювати система охолодження. В останньому оновленні прошивки для Delta 2 заявлено, що шум від вентиляторів зменшиться, але я б сказав, що інженерам Ecoflow вдалося лише прибрати свист від вентиляторів, а от знизити шумове навантаження – навряд чи. Проте в налаштуваннях додатку ви вправі обмежити швидкість зарядки з 1200 Вт хоч до 200 Вт і лавірувати між: звуком, часом зарядки і швидкістю.

Що стосується системи охолодження, то при навантаженні до 1900 Вт навіть через півгодини з Delta 2 «виходить» прохолодне повітря. Але щоб так було, встановлювати електростанцію дуже близько до стіни чи інших перешкод не рекомендується, та й взагалі для кращої вентиляції їй потрібно виділити трохи простору.

Важливо знати, що при умовному навантаженні в 150+ Вт вже вмикаються вентилятори і гул від них чимось схожий на гул системника настільного ПК. А от при зарядці електростанції і підключенні електроприладів, які споживають 1000 Ватт і більше шум стає вже набагато сильнішим(слухайте в відео нижче) і тут спливає дуже важливий момент – де електростанція буде розташована вночі.

Враховуючи, що доводиться використовувати переноски, або викликати електрика для правильно підключення електростанції в загальну мережу квартири, те місце яке ви обрали в квартирі враховуючи шумність роботи – буде місцем постійної її дислокації. В нашому випадку таким приміщенням стала кухня, куди Ecoflow перекочувала з коридору, після першої ж ночівлі в нашій квартирі. 🙂

Підключений кабель зарядки

В мирний час це питання не стояло б так гостро, але зараз коли електроенергію подають максимум на 2 години, або навіть менше, потрібно завжди тримати батарею зарядженою і виставивши «середні» 500 Вт для зарядки «Дельти 2» ніякого звукового дискомфорту вночі я не відчуваю лише зачинивши двері на кухню.

Налаштування швидкості зарядки

Інші особливості

Застосунок Ecoflow дає більш розгорнуту інформацію про стан Delta 2, а також з його допомогою і при умові підключення станції до Wi-Fi чи наявності Bluetooth-з’єднання зявляється можливість на відстані контролювати, а також налаштовувати всі доступні параметри.

Застосунок Ecoflow

В ньому все мінімалістично і інтуїтивно зрозуміло, але в мене виникло дві проблеми. Одна з яких так і не вирішена до сих пір (вирішена реєстрацією на сайті warranty.ecoflow.com) була пов’язана з реєстрацією міжнародної гарантії. При спробі сканувати серійний номер на зарядній станції, сканер в додатку Ecoflow для iOS навідріз відмовляється працювати. Лист з цією проблемою був направлений в технічний відділ компанії, але відповіді до сих пір я не отримав.

Інша проблема була пов’язана з оновленням. Заряджена до 100 відсотків станція ніяк не хотіла оновлювати свою прошивку. Довелося кілька разів відключити її і перезавантажити додаток. З третьої спроби процес оновлення таки був запущений.

Застосунок Ecoflow

Ну і рекомендую в налаштуваннях відразу виставити «Час відключення розеток змінного струму» – «Ніколи». Бо будете, як і я губитися в догадках чому вранці підключені прилади перестають працювати. 🙂

Застосунок Ecoflow

Практичні тести

Першим «під руку» потрапив чайник Viomi/Xiaomi потужністю 1800 Вт. Як виявилось він при закипанні 1 літру води постійно «забирав» з батареї трохи більше 1700 Вт. За 3 хвилини закипання води в елетрочайнику витрачено 10 % заряду і при такому споживанні Delta 2 зможе працювати 31 хвилину. Тож десь 10 закипань чайнику вам забезпечені.

Мікрохвильова піч, як виявилось споживає трохи менше – 1371 Вт. 2 хвилини розігрівання їжі забрали ще 5 відсотків заряду батареї. Мінімум 20 таких «розігрівань» для Delta 2 не проблема.

Наступною на черзі пральна машинка Whirpool з номінальною потужністю 1800 Вт. Вибрав швидкий режим прання за 30 хвилин і виявилось, що номінальні 1800 Вт (інколи навіть трохи більше) машинка «забирала» перші 10 хвилин прання. Потім середній показник споживання опустився до 200 Вт. За весь цикл прання було спожито 25 % заряду батареї, тож Delta 2 вистачить на 4 таких прання.

Наступним був 50-ти літровий бойлер з номінальною потужністю 1500 Вт, але супер-стабільним споживанням 1460 Вт. Тут все просто при 100 відсотках заряду його вистачить на 37 хвилин. Щоб повністю нагріти воду в моєму бойлері потрібно біля 1 години часу, тож всієї ємності батареї Delta 2 достатньо лише щоб підігріти воду для душу.

Бойлер підключений до Delta 2

Якщо доведеться зігріватися, через відсутність центрального опалення, то звичайний (не інверторний) кондиціонер можна запускати при температурі до -15 градусів по Цельсію. Проте потрібно розуміти, що при запуску в мінусову температуру перші 10 хвилин буде витрачено на розморожування зовнішнього блоку і за цей час буде вхолосту споживатись близьку 400 Вт і тільки після цього запуститься і внутрішній блок з подачею тепла на що вже почне витрачатись 600-800 Вт.

Проте, якщо в вашій квартирі встановлено індивідуальне опалення, наприклад котел Baxi Eco 4s 24 F, то мінімум на 10 годин тепла і гарячої води з Delta 2 ви забезпечені. При роботі насосу котел споживає близько 100 Вт, а в режимі простою і того менше.

Аналогічним чином веде себе й 2-ух компресорний холодильник Atlant. Він бере до 150 Вт при 1-2 хвилинах роботи компресора, а потім споживає до 100 Вт. Лише декілька разів я бачив при підключенні холодильника до станції, що він почав споживати близько 900 Вт, але проходить 2-3 хвилини і це припиняється.

Так, як я вирішив підключити Delta 2 через систему подовжувачів дуже важливою перевагою зарядної станції є можливість під час наявності електроенергії напряму живити електроприлади, обминаючи літій залізофосфатні акумулятори і таким чином не вбиваючи їх. Тож вам не потрібно буде бігати і відключати електроприлади від Delta 2 під час ввімкнення світла і знову їх приєднувати до станції, після відключення світла Але тут є один нюанс. Хоч струм напряму і перетікає в підключений електроприлад, але приєднана мікрохвильовка все рівно буде активувати шумну систему охолодження. Тож я залишаю постійно включеними в Delta 2 тільки освітлення, зарядки і холодильник.

Також виробник заявляє про наявність режиму роботи станції, як безперебійника. За 29 мілісекунд відбувається переключення подачі живлення від Delta 2 при зникненні світла. Може й так, але перевірити на практиці поки що цей момент мені не вдалося.

Ну і від наших офіційних представників я чув пораду, що краще відключати кабель зарядки Delta 2 перед включенням світла, бо високий стрибок напруги може вивести зарядну станцію зі строю. Можливо, коли електроенергію будуть відключати не 3-4 рази на день я так і буду робити, але поки що – зарядний кабель постійно підключений до розетки і все ок.

При повному блекауті

Звичайно ми не можемо прогнозувати, якою буде ситуація при повному блекауті. Чи буде в нас вода і газопостачання, тепло і відвід каналізації. Ці всі фактори напряму будуть впливати на використання накопичувача енергії від Ecoflow.

Але вже зараз можливо зробити висновок, що працювати на протязі дня Delta 2 зможе з ідеальною парою серед всіх протестованих мною електроприладів – газовий котел і холодильник. З такою комбінацією можна розраховувати мінімум на 8 годин роботи електростанції. Я не беру до уваги освітлення і зарядки для смартфонів/ноутбуків, бо з ними окремо Дельта 2 може працювати реально більше 1 світлового дня.

При цьому ви ще можете розігріти їжу в мікрохвильовці, або декілька разів використовувати електрочайник, хоча при наявності альтернативи в вигляді старого доброго чайника, який закипає на газу і сковорідки, навряд чи ви забажаєте витрачати дорогоцінний заряд батареї електростанції.

Попрати щось за допомогою пральної машини також не найгірший варіант, адже в моєму випадку прилад лише перші 10-15 хвилин потребував максимальних 1800 Вт, а далі споживання значно скорочується.

Звичайно менш оптимістичні сценарії можна розглянути, якщо у вас немає індивідуального опалення, але є звичайний кондиціонер (або конвектор чи керамічна панель) і бойлер. В першому випадку повного заряду електростанції вистачить на півтори години і в другому на 30-40 хвилин.

Тож трохи зігрітись при невисоких мінусових температурах ви зможете, як і нагріти воду, але потрібно буде відразу думати, як зарядити електростанцію знову. І тут вже відкривається нове поле для фантазії. Сонячні панелі, додаткові акумулятори чи навіть бензинові генератори. Враховуючи швидкість зарядки електростанції – останній варіант мені подобається найбільше, але це вже зовсім інша історія, про яку можливо буде написаний інший текст.

Стрічка новин:

27 січня
26 січня
25 січня
24 січня