В кінці серпня минулого року був опублікований огляд на Poco X3 GT. Рівно через рік я замовив його наступника. Якщо раніше однозначним лідером в лінійці смартфонів Poco була F-серія, то в в цьому – X4 GT може похитнути цю беззаперечність. Привабливий дизайн, Dimensity 8100 – більш потужний і енергоефективний, ніж Snapdragon 870 і навіть здатний змагатися в продуктивності зі Snapdragon 888 процесор, а також IPS-дисплей 144 Гц. Такий набір характеристик вже може багато кого зацікавати. Але розберемо все поетапно.
Дизайн
Глобально нічого нового в плані габаритів в порівнянні з попередником ми не отримали. Аналогічні 9 мм товщини, витягнутий, як у всіх сучасних Xiaomi корпус і 200 грам ваги, як і в X3 GT.
Але ж наскільки елегантним виглядає цей матовий «задник», в порівнянні з тою ребристою поверхнею, яка була в GT минулого покоління. Та й модуль камери, хоч і сильно випирає двома датчиками, але дивитися на нього можливо без сліз, на відміну від того хаосу датчиків, що ми бачили в минулому році.
На фоні вже представлених F4 і X4 Pro версія GT виділяється. Xiaomi чомусь вирішила зовнішність цього смартфону зробити схожою на свою флагманську 12-ту серію. Вийшло трошки «дешевше» по деяким параметрам, але виробник наче натякає нам на те, хто тепер серед всіх Poco «головний».
Задня панель імітує матове скло, але по відчуттям дуже легко розпізнати звичний для цієї серії пластик. В руці смартфон тримається надійно і не норовить вислизнути, а трохи заокруглені краї по колу дозволяють цій цеглині ідеально лягати в руку. А ось бокові грані дуже схожі на металеві, але не тіште себе ілюзіями, тут також використаний практичний пластик.
В смартфон знову повернувся 3.5-мм роз’єм для навушників, є великий резонатор для верхнього динаміка і ІЧ порт на верхній грані. Збоку сканер і клавіші регулювання гучності, а знизу лоток для двох nano-SIM (слот для карт-пам’яті відсутній), мікрофон, порт Type-C і основний динамік.
А ось від більш потужного захисного скла Gorilla Victus виробник відмовився в бік більш «слабшої» 5-ої версії.
Передня панель візуально нічим не відрізняється від попередника. Аналогічні по розмірам виріз для камери і рамки по краям дисплея.
На смартфоні з заводу наклеєна захисна плівка і комплектний прозорий силіконовий чохол також нікуди не подівся, ось так виглядає смартфон в цих доспіхах:
Дисплей
X4 GT отримав швидку IPS-матрицю з частотою оновлення 144 Гц, роздільною здатністю 2460 х 1080 пікселів при діагоналі 6,6-дюймів. Якщо вийти із полеміки, що краще – OLED чи IPS, то в цьому смартфоні явно видно, що Xiaomi на дисплеї не зекономила. Він навіть деяким OLED-дисплеям може дати фору заявленою високою частотою оновлення 144 Гц і дискретизації 270 Гц. А ще в нього є підтримка HDR10 і Dolby Vision, DC Dimming і 7-миступеневе управління частотою оновлення.
HDR хоча й сертифікований Dolby Vision тут функція відпрацьовує не так чітко, як в OLED-панелях. Адже банальне управління локальним затемненням неможливе на РК-панелях. Також частота дискретизації 270 Гц доступна тільки при частоті оновлення екрану 90 Гц і нижче.
По параметрам регулювання яскравості екрану все схоже на конкурентів і на рівні з попередником. 470 ніт дисплей видає в ручному режимі і при включенні авторегулювання яскравості до 600 ніт. Через більш високу відбивну здатність РК-панелей в порівнянні з OLED при прямому сонячному світлі яскравості дисплею вам може не вистачати, але благо такі ситуації трапляються не часто. Контрастність дисплею також не сама «топова» 1:1190. Є дисплеї з більш глибоким чорним кольором.
Але повернемося до самого приємного. В цій ціновій ніші існує багато смартфонів з OLED-дисплеями, але частоти оновлення 144 Гц в них немає. В налаштуваннях дисплею смартфона частота оновлення вибрана «За-замовчуванням» і саме в цьому випадку по логіці повинно бути активоване «динамічне» регулювання частоти оновлення. Але, як і у всіх подібних Android-смартфонів працює все не так, як рекламували.
«За-замовчуванням» оболочка і більшість додатків працюють на частоті 120 Гц, якщо екран не задіяний, то частота знижається до 50 Гц. Але наприклад в Галереї можна побачити і 90 Гц і 60 Гц при програванні відео, в YouTube доступні тільки 60 Гц які в процесі програвання відео знижуються до 50-ти. Ні разу і ніде в системі показник вище 120 Гц мені побачити не вдалося. Змінити це можна тільки примусово вибравши в налаштуваннях частоту 144 Гц. Тільки тоді система видаватиме максимальну частоту, але все описане з YouTube і Галереєю залишається в силі і при простої дисплей буде показувати 60 Гц, а не 50.
Продуктивність
Швидкість інтерфейсу, це те, що на себе звертає увагу відразу після розпаковки смартфону. Навіть стрічка рекомендацій від Google не показала традиційне для смартфонів Xiaomi «підтуплювання».
Poco X4 GT отримав один із останніх процесорів MediaTek – Dimensity 8100. Він представляє собою достатньо серйозне оновлення по тактовій частоті, в порівнянні з Dimensity 8000. Його тактові частоти навіть більші за Dimensity 9000, але використовується вже трохи застаріла архітектура ARM і 5-нм техпроцесс замість 4-нм.
За графіку відповідає Mali-G610 MC6, той самий, що використовується в Dimensity 8000, але нам обіцяють на 20% кращу продуктивність. Скоріш за все це також досягнуто завдяки вищим тактовим частотам.
І це ще не все, тут вже сама Xiaomi вирішила поставити жирну крапку над дорогими конкурентами з ігровим нахилом і додала в смартфон дійсно ефективну систему охолодження LiquidCool 2.0. Вона представляє собою збільшену на 32% камеру випаровування і 7 шарів графіту, які практично в будь-якій ситуації залишають смартфон злегка теплим.
Вперше я це перевірив після троттлінг тесту. Смартфон нагрівся рівномірно по всьому корпусу і ступінь нагріву була «лайтова». Навіть без комплектного чохла його тримати в руках було комфортно. А ще мене здивував сам графік проходження «гарячого тесту». На відміну від смартфонів, які я тестував раніше, тільки перші 5 хвилин процессор показав спад своєї продуктивності десь на 20 відсотків, а після цього проц вийшов на максимум свої зусиль і з достатньо стабільним графіком без особливих просадок видав на піку 274 ГІПС.
В базовій версії смартфону 8 Гб LPDDR5 і 128 Гб UFS 3.1. Протестувавши швидкісні показники можу сказати, що вони знаходяться приблизно на тому ж рівні, що і у минулорічного X3 GT.
Враховуючи такі достатньо цікаві характеристики, я запускаючи першою Call of Duty: Mobile очікував побачити досить високий результат. І мої очікування підтвердилися. Вибравши максимальні налаштування графіки ви можете розраховувати на стабільні 60 FPS і практично холодний смартфон незважаючи на тривалість гри.
Наступною традиційно йшла Genshin Impact, котра також на «максималках» з обраними 60 FPS показує спочатку 40-ок, але через деякий час можемо бачити просадки до 30-ти FPS і знову повернення до 40-ка. І знову ж таки ніякого нагріву і рандомного знижень яскравості дисплею. На фоні тестування iPhone 13, який і перегрівався в цій грі і яскравість може знижувати коли йому заманеться при перегріві – знімаю капелюха Poco.
А ось тим, хто хоче пограти в ігри з високою частотою оновлення знову доведеться задовольнитися лише набором із двух ігр. Бо я бачив високу частоту оновлення тільки і Real Racing 3 і Sky Force: Reloaded. Може ви знаєте ще якісь варіанти, то пишіть в коментарях.
Камера
X4 GT отримав всім знайому вже комбінацію з 64 Мп основним датчиком, 8 Мп ультраширококутним і 2 Мп макро-об’єктивом. Достатньо скромне оновлення основного датчика, в порівнянні з минулорічним X3 GT, на відміну від попередника OmniVision і діафрагмою f/1.79, без будь-якої стабілізації, X4 отримав 64 Мп Samsung GW1 з діафрагмою f/1.89 і електронною стабілізацією. А порівнювати камери я буду з iPhone 13. Як виявилось – фото цей смартфон може робити на одному рівні навіть з такими відносними бюджетниками.
Перше що звертає на себе увагу при порівнянні – роздільна здатність знімків. Poco робить витягнутий знімок з більшим кутом огляду, чим у знімків 13-ки. В денний час, при хорошому освітленні у обидвох смартфонів кольори яскраві, хоча iPhone зачасту краще справляється з балансом білого, а у Poco чудова контрастність і динамічний діапазон. А ось по деталізації Poco трошки відстає від 13-ки.
Якщо потрібно зафіксувати більше деталей, можливо звичайно використати в Poco режим «64 Мп». Тоді дійсно деталізація в нього на голову вища за iPhone, але вужчий динамічний діапазон, підвищена кількість шуму та знижується різкість, що добре видно по різним кутам знімку.
В портретному режимі виділення основного об’єкту Poco провів краще, але при цьому деталізація, кількість шумів і передача кольорів забракували весь знімок.
Вечірні фотографії при недостатній кількості освітлення показують вже традиційну картину для смартфонів цього цінового діапазону. В X4 GT є проблеми з балансом білого і деталізацією.
А ось з джерелами освітлення вночі Poco справляється набагато краще за iPhone. Судячи з добре збалансованих відблисків і гарної деталізації об’єктів, які підсвічуються в смартфоні працює якийсь грамотний алгоритм HDR. В затінених ділянках також багато деталей. Відтворення кольорів, контрастність, динамічний діапазон і експозиція на належному рівні.
Використання спеціального нічного режиму в X4 GT додає трохи різкості та прибирає дратівливу зернистість. Однак різниця не разюча, але тіні виглядають чистішими.
Ультраширококутний датчик Poco на 8 Мп з діафрагмою f/2.2, розміром пікселя 1.12 мкм і кутом огляду 120 градусів. Його динамічний діапазон обмежений, а різкість особливо ближче до країв просто відсутня. Тим не менш, живі кольори та хороша контрастність і схожа деталізація об’єктів, що розташовані ближче до центру знімку роблять цей об’єктив непоганим конкурентом для візаві 13-ки. Вночі також краще використовувати нічний режим для цього об’єктиву і це забезпечить достатньо пристойні зображення для соціальних мереж.
Фронтальна камера X4 GT на 16 Мп трохи розчарувала занадто м’якими селфі з вузьким динамічним діапазоном і тьмяними кольорами.
А ось приклади зйомки відео в різних умовах освітлення та з різною роздільною здатністю:
Автономність
Минулорічний X3 GT хоч і мав аналогічний по об’єму акумулятор, але в тестуванні автономності 1 годину в World of Tanks: Blitz і до повного розрядження в YouTube витримав всього 14 годин.
X4 GT в аналогічній ситуації показав себе набагато краще і увірвався в ТОП-3 смартфонів з результатом 16 годин 50 хвилин, потіснивши вниз Redmi Note 9T.
А ось 67 Вт швидкою зарядку власників минулорічного GT не здивуєш. Вам потрібні будуть все ті ж 50 хвилин до повного заряду акумулятора, 21 відсоток отримаєте за 10 хвилин «на проводі» і майже 50 % за 20 хвилин.
Інші особливості
До якості зв’язку і роботи різних комунікацій по типу Wi-Fi, Bluetooth, NFC і навігації – претензій немає. Вічна проблема з датчиком наближення в цьому смартфоні в мене також присутня. Під час розмови дисплей не завжди блокується належним чином.
Про стерео в смартфоні можна сказати, що додатковий верхній динамік все ще звучить помітно тихіше, ніж основний динамік знизу. Однак якість звуку знаходиться на достатньо хорошому рівні, особливо з увімкненою настройкою Dolby Atmos (чомусь вона вимкнена за замовчуванням). Динаміки на диво звучать повноцінно та чітко. Баси помітні, а спотворення високих частот і вокалу мінімальні.
Сканер відбитку пальця можна назвати майже миттєвим. Він працює так же чітко, як і розблокування по обличчю, звичайно, якщо ви не в повній темноті здійснюєте останню дію.
Я вже акцентував увагу на бистродії інтерфейсу. Це прям нетипово для Xiaomi, але все ж таки комбінацію MIUI 13 з Android 12 на цьому смартфоні вона оптимізувала оптимально. 13-ка просто літає, нічим не поступаючись iOS в iPhone. Правда робота анімації тут не така граціозна і розмірена, як в iOS, тут все просто, чітко і швидко, без всяких викрутасів.
Висновки
X4 GT є тим смартфоном, який заслуговує на рекомендації. Він має:
- потужний чіпсет з грамотним охолодженням, який показує себе достойно, як ігровій сфері, так і при повсякденному використанні;
- пристойний IPS екран з частотою оновлення 144 Гц;
- непогану роботу камери при хорошому освітленні;
- тривалий час автономної роботи;
- швидку зарядку;
- гарне звучання стереодинаміків;
- швидкий інтерфейс.
При цьому в недоліки можна з великою натяжкою віднести:
- у більшості конкурентів в цій ціновій ніші встановлені OLED-панелі;
- відмову виробника від більш захищенного скла Gorilla Glass Victus і захисту IP53;
- камери потребують доопрацювання в плані роботи автофокусу, а також при зйомці в умовах з недостатньою кількістю освітлення;
- немає підтримки карт пам’яті.