ГоловнаОглядиПорівняння вживаних iPhone 13 і Redmi Note 10 Pro

Порівняння вживаних iPhone 13 і Redmi Note 10 Pro

Багатьом з нас здається, що більш дорожчий смартфон виведе наш досвід користування на новий рівень. Саме для цього я вирішив порівняти середньобюджетне рішення від Xiaomi, яким користуюся вже більше року – з двомісячним iPhone. Яка різниця між Redmi Note 10 Pro і 13-ою моделлю iPhone. Що кращого в американському смартфоні, а де він мало чим відрізняється від «китайця» ви дізнаєтесь далі.

Про вибір

Щоб написати це порівняння мені довелося пройти дуже небажану для багатьох процедуру. Адже відслідковування і закупівлю iPhone я проводив на OLX. Після десь двотижневого моніторингу онлайн-барахолки, відкидання різних варіантів з Neverlock и r-SIM я знайшов той екземпляр, який шукав. Це був двухмісячний смартфон з квитанцією про придбання в нашому українському магазині, та ще в комплекті з чохлом і зарядним пристроєм на 20 Вт.

Доречі обійшовся такий комплект його попередньому власнику схоже навіть трохи дешевше, ніж я купив смартфон в даний момент.

Знайдений на OLX iPhone 13

Про зручність використання

Перше, що на себе звертає увагу, якщо розглядаємо дизайн обох смартфонів, це те, що iPhone 13 отримав компактні розміри і прямі грані. В той же час, Redmi зовсім не маленький по габаритам, але все ж таки виглядає більш тонким, за рахунок заокруглень бокових граней, хоча товщина у обох смартфонів по технічним характеристикам приблизно схожа: 7.65 мм у iPhone 13 і 8.1 мм у Redmi Note 10 Pro.

Товщина iPhone 13 и Redmi Note 10 Pro

Але це тільки на папері. За рахунок прямих бокових граней iPhone 13 виглядає більш «товстим».

Товщина iPhone 13 и Redmi Note 10 Pro

До величезних габаритів Redmi Note 10 Pro я вже звик, але з практичної точки зору iPhone 13 набагато простіше розмістити в будь-якій кишені.

Звісно, носити таку дорогу річ без захисного чохла, це собі дорожче, але з тим резиновим варіантом, що дістався мені від попереднього власника зробити це буває не так просто. Чохол постійно «видирає» внутрішню підкладку кишені, коли дістаєш смартфон і чіпляється за все що можна при зворотній дії. Як короткий підсумок – габарити айфону кращі за Redmi, але такий чохол я б купувати не радив.

Я не просто так згадав про наявність чохла з моїм бу-шним iPhone 13. Свій Redmi я колись “одягнув” в комплектний захисний силіконовий чохол і забув про це використовуючи його навіть в стані вигорівшого по всім фронтам аксессуара. І наклеєну на китайському заводі захисну плівку я зняв тільки перед зйомками, через те, що ви б мало що побачили на дисплеї мого “ноута” через її черезмірну потертість.

 iPhone 13 и Redmi Note 10 Pro

А ось таку дорогу річ, як iPhone незважаючи на скляну задню панель комплектним чохлом “не балують”. А без нього носити смартфон просто страшно. Та ще й захисне скло обов’язкового потрібно наклеїти, щоб було вже все справді “захищено й надійно”. Так що, ставши володарем iPhone 13 відразу потрібно подумати про такі моменти, які з більш бюджетним китайцем мені здавалися неважливими.

 iPhone 13 и Redmi Note 10 Pro

Вага обидвох смартфонів в чохлах по відчуттям майже не відрізняється.

А ось, якщо ви читаєте щось на смартфоні, часто працюєте з браузером як я, то вам потрібно буде змиритися з відносно невеликими розмірами дисплею iPhone 13 і з тим, що всі вищеописані дії простіше було зробити в смартфоні Redmi.

 iPhone 13 и Redmi Note 10 Pro

Ну і звичайно ж всі користувачі американського гаджета отримуються суттєву перевагу в плані захисту від вологи і пилу. Адже з IP68 сильна літня злива вам зовсім не страшна (перевірено на собі), в той час як у Redmi тільки захист від бризок – IP53.

 iPhone 13 и Redmi Note 10 Pro

В усьому іншому, якихось важливих переваг або недоліків, в порівнянні з Redmi, а також особливої “магії Apple” я не помітив. iPhone, для мене став таким собі невеликим і справним техно-воїном, який без обладунків навіть спати не лягає і як б краса під тими обладунками не ховалася, її все одно ніхто ніколи не побачить – бо стрьомно все те знімати.

Дисплеї

Обидва смартфона мають OLED-панелі. Не беремо до уваги різні типи вирізів, звичайно “айфонівський” виріз для камери знатно більший, але до цього звикаєш дуже швидко.

Роздільна здатність також має різницю тільки на папері, як і щільність пікселів з контрастністю у iPhone. По характеристикам ці всі параметри кращі в американського смартфону, але по факту побачити відмінність своїми очима вам навряд чи вдасться. Та й по запасу яскравості немає явного лідера, тому що пікова яскравість в 1200 ніт дозволяє на будь якому смартфоні не переживати за розбірливість тексту навіть при яскравому сонячному світлі.

Дисплеї iPhone 13 и Redmi Note 10 Pro

Єдине, що можливо помітити неозброєним оком, це те, що iPhone відображає більш теплі відтінки, тоді як дисплей Redmi – холодні.

І ще одним важливим “козирем” Redmi є підтримка частоти оновлення 120 Гц. Проте цей козир з дуже великою натяжкою можна записати в плюси дисплея цього смартфону, через дві причини. Перша – слабкий процесор, який невзмозі постійно забезпечувати відображення такої високої частоти оновлення. Друга – підвисання і недосконалість оболочки MIUI, через що вже не одне покоління среденьобюджетних смартфонів Xiaomi і її суб-брендів відображають наприклад прогортання рекомендаційної стрічки від Google з явними підвисаннями. Та й в інших частинах інтерфейсу можливі періодичні підторможування, які не дають повноцінно насолодитися цією важливою перевагою.

Тож якщо в цілому порівнювати два дисплея, цих різних по ціновій політиці смартфонів, явно вираженої переваги ні в одного ні в іншого ви не знайдете. І це більше + для смартфона Redmi, чим для iPhone 13, враховуючи його ціну.

Продуктивність

Порівнювати продуктивність даних смартфонів в іграх це все одно, що дивитися на сонце в сонцезахисних окулярах і без них. A15 Bionic являється топом серед всіх процесорів з момента його появи на ринку. Більш потужного мобільного рішення по даним різних бенчмарків ви не знайдете. Тоді як, Snapdragon 732G для порівняння знаходиться десь за ТОП-50 процессорів і інколи навіть забезпечити плавну роботу інтерфейсу не в змозі. Але є одна гра, яка навіть такому потужному рішенню, як A15, не зовсім по зубам.

Мова йде звісно ж про Genshin Impact. Якщо вибрати максимальні 60 FPS в налаштуваннях гри, то вже через 1 хвилину цей показник починає просідати до 40-ка, а далі в битвах з різними «орками» і по ходу гри ви можете побачити показники і того нижче. При цьому смартфон розігрівається вже через 10 хвилин так, що грати більш-менш комфортно можна тільки в чохлі . В іншому випадку держати в руках розігріту скляну задню панель вам буде не дуже комфортно.

FPS в Genshine Impact смартфона iPhone 13
FPS в Genshine Impact смартфона iPhone 13

Дані із PerfDog по iPhone 13

При цьому вибравши аналогічні налаштування графіки в Redmi Note 10 Pro отримаєте середній FPS десь біля 20-ти, а температура процессора і графічного ядра постійно буде на рівні 70-ти градусів.

Температура в Genshine Impact смартфона Redmi Note 10 Pro
Температура в Genshine Impact смартфона Redmi Note 10 Pro

Тож, як мобільний ігровий термінал звичайно ж iPhone 13 виглядає більш виграшно, що було ясно ще до тестування, а ось температура нагріву смартфона мене трошки здивувала, я то думав, що тільки потужні андроїд-смартфони можуть «обпікати» руки, а виявилось, що топ-варіанти з iOS також мають таку «слабкість».

Камери

Дві 12 Мп камери ширококутна (ƒ/1.6) й надширококутна з (ƒ/2.4, кут огляду 120°) це причина того, що взагалі iPhone 13 опинився в моїх руках. Так що готуйтеся, далі буде багато різних фото для порівняння. На противагу в Redmi основний ширококутний датчик може завдяки об’єднанню пікселей видавати 108 Мп, але діафрагма в нього ƒ/1.9 і знімати я буду тільки в режимі 12 Мп, так як 108 Мп це не більше чим маркетинговий хід.

Основні камери iPhone 13 і Redmi Note 10 Pro

Всі фотографії з цього порівняння, в оригінальному розмірі, ви можете знайти на гугл драйві >>>

При порівнянні основних датчиків перше що впадає в очі – у 13-ки більший динамічний діапазон. Кольори на фотографіях смартфону Apple виглядають більш натуральними. Проте iPhone мене неприємно здивував в плані деталізації. При хорошому освітленні Redmi зачасту збирав більше деталей і це добре видно при 100% «кропі».

Звичайно, якщо освітлення недостатньо, наприклад в притемнений лісовій посадці, то більша діафрагма основного датчика дозволяє отримати більше деталізований і точний по передачі кольорів знімок. Тоді, як на фотографіях Redmi більш мильна і не така чітка картинка.

Ще Redmi не дуже полюбляє робити контрастні знімки. Ось наприклад на цьому фон за квіткою зовсім «пропав», тоді як на фотознімку 13-ки все добре видно.

Є в Redmi ще один козир в вигляді 5 Мп датчика для макро-знімків з автофокусом. Такого немає в iPhone і якщо американським смартфоном зробити знімок з 2-кратним оптичним зумом, чи на ультраширококутний датчик настільки приблизитись до основного об’єкта зйомки вам не вдасться.

А ось порівняння того, як обидва смартфони роблять фото з зумом.

Коли сутеніє і настає темрява повторюється ситуація, як і в затіненому лісі. iPhone збирає більше деталей і краще працює з різними джерелами світла.

В портретному режимі iPhone 13 видає більше деталей:

Не дуже приємно мене здивував ультраширококутний датчик iPhone. Він тут на 12 Мп с діафрагмою ƒ/2.4, а у Redmi на 8 Мп з ƒ/2.2. Не можу сказати, що в iPhone ультраширик кращий. На багатьох знімках Note 10 Pro видає кращу деталізацію, а десь навіть небо в нього вийшло більш натуральним, а не білим пятном як у 13-ки.

А ось фронтальна камера iPhone по всім параметрам краща за камеру Redmi, тут вже китайський смартфон не дотягує до рівня iPhone 13, хоча йому китайці й «намалювали» цілих 16 Мп.

Приклади зйомки відео в різних режимах на Redmi Note 10 Pro і iPhone 13:

Автономність

Розмір батареї iPhone 13 всього 3208 мА*год. Давно такого не зустрічав серед Android-опонентів і знову Note 10 Pro повинен бути на порядок кращим, адже в нього цілих 5020 мАг.

В моєму стандартному тесті з годиною гри WOT: Blitz і до повного розряду в YouTube 13-ка показала пристойний результат враховуючи ємність батареї – 11 годин і 10 хвилин. Для порівняння смартфон Redmi протримався в цьому тесті всього на 19 хвилин довше.

Тест автономності iPhone 13
Тест автономності iPhone 13

По моїм індивідуальним враженням – ніякої різниці при переході з китайського смартфона на 13-ку немає. Аналогічним чином я ставлю на зарядку iPhone в кінці робочого дня, або вранці наступного. Так що оптимізація iOS в цьому плані дійсно вражає і MIUI з Android ще є куди розвиватись.

Є ще один момент, який в обидвох смартфонів практично схожий. Це швидкість зарядки.

Note 10 Pro в комплекті мав 33 Вт зарядку, а от за 20 Вт швидку зарядку iPhone 13 зараз потрібно віддати від 900 грн. З такими адаптерами за перші 15 хвилин Note 10 Pro отримує 25 % заряду, а iPhone 13 – 30 процентів. Через 25 хвилин у обох 50 %.

Проте в загальному підсумку на повний заряд Note 10 Pro потрібно витратити 1 годину 13 хвилин, а з iPhone 13 на це піде 1 година 49 хвилин.

Інтерфейси

Плавність iOS 15 в порівнянні з MIUI 13 це питання риторичне, все ж таки порівнюємо смартфони різного цінового сегменту. Але дещо в оболонці американського смартфону мене розчарувало.

Насамперед – відсутність можливості розділення екрану. Я дуже активно користувався цією функцією в Note 10 Pro і часто відкривав YouTube в парі з якимось іншим додатком. Хоча з MIUI 13 це стало працювати не дуже зручно, але ж там хоч ця можливість є, а в iOS для розділення можна використовувати хіба що сторонні застосунки, в яких довелося б вводити дані для входу в YouTube і довіряти їх сторонньому розробнику. Не дуже приємна історія і єдиний вихід з неї без якихось костилів – перехід на YouTube Premium.

А ось на противагу цьому сподобалось те, що в горизонтальному стані iPhone ніколи не розблокується по Face ID. Цей момент мене дуже бісив в Note 10 Pro, бо коли приходять повідомлення і активовано розблокування по обличчю, то ваш смартфон постійно буде то блокуватися, то розблоковуватися.

Не дуже зручно по замовчуванню приходить оплата через термінал з допомогою Apple Pay. На відміну від Note 10 Pro, де оплатити можна просто розблокувавши смартфон, в iPhone 13 все налаштовано так, що потрібно спочатку два рази натиснути бічну кнопку, потім спрацює Face ID і тільки після цього можливо провести оплату. Тому перед покупками потрібно тримати в голові цю нескладну, але нудну процедуру.

З іншої сторони ситуація з оновленнями оболочки смартфонів Redmi достатньо двояка. Кожне встановлення оновлення може принести з собою якісь не дуже серйозні, або й дуже серйозні проблеми. Особливо це актуально на початковому етапі, коли смартфон тільки з’являється в продажу. В iPhone з цим все більш оптимістично, за без малого 1.5 місяці користування я отримав одне оновлення, і те не несло в собі нічого такого, що потребувало би його негайного встановлення.

Висновки

Цим порівнянням я хотів дізнатися, чи отримаєте ви щось особливе, якщо «перейдете» зі смартфону середньої цінової ніші на більш дорогий і преміальний бренд. Мій короткий і глобальний висновок – ні. В конкретно моєму випадку я з iPhone 13 отримав:

 • більше компактні габарити, що зараз велика рідкість серед Android-смартфонів;
 • кращий захист від води і пилу по стандарту IP68;
 • практично аналогічні по можливостям дисплеї, які мало чим відрізняються візуально;
 • кращі ігрові можливості, а також на порядок більш плавну анімацію і швидку роботу з різними застосунками;
 • основну камеру для фото з посередньою деталізацією, але ширшим динамічним діапазоном, більш коректною передачею кольорів і ширшими можливостями по зйомці вночі/при нестачі світла. При цьому ви повністю «залежні» від алгоритмів камери і вони вирішують навіть такі моменти, як включення HDR, чи перехід в нічний режим;
 • фронтальну камеру з кращою деталізацією;
 • набагато потужніший аппарат для зйомок відео. Максимальні 4K з 60-ти кадрами в секунду, оптична стабілізація і чіткий автофокус, а також важлива плюшка з режимом “Кінематограф”;
 • аналогічну автономність, незважаючи на меншу ємність аккумулятора;
 • трохи довший повний заряд, але аналогічний час для «заливання» 50 відсотків ємності батареї;
 • схожий інтерфейс, проте з кращою стабільністю і плавністю роботи, при явно меншій кількості проблем з оновленнями.

Тож для себе я зробив висновок, що iPhone 13 це дорога відеокамера з функцією смартфона. А що з цього приводу думаєте ви? Напишіть в коментарях свої думки.

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

ProstoMob на Youtube:

Огляд realme 11 Pro+

залиште коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь-ласка, залиште ваше ім'я тут

Актуально:

Названа цена дебютировавших на прошлой неделе наушников Redmi Buds 5 Pro Gaming Edition от Xiaomi

Бренд «Редми» на прошлой неделе пополнил мировой рынок портативных аксессуаров наушниками Buds 5 Pro Gaming Edition в черно-оранжевом цветовом исполнении, которые в настоящее время...

Египет показал новую систему залпового огня

Египетский Минвоенпром представил на проходящем в Каире международном оборонном форуме EDEX 2023 новую РСЗО Raad 200/Thunder 200, которая на 65% состоит из компонентов местного...

Пользователям PlayStation массово блокируют аккаунты без предварительного уведомления и возможности вывода средств со счетов

Ряд владельцев PlayStation по всему миру жалуются на блокировку аккаунтов без объяснения причин и предварительного оповещения о заморозке учетных записей. Первое время количество таких...

Украинцам могут разрешить обменять на гривны деньги с рублевых счетов и вкладов

Украинцы из числа владельцев банковских счетов в российских и белорусских рублях смогут обменять средства на гривны в случае подписания президентом Зеленским законопроекта №9422. Подробности Согласно инициативе,...

Объекты «Укрэнерго» получат защиту  от «Шахедов» второго уровня от Tetra Tech ES

USAID передаст Украине металл для строительства защитных сооружений второго уровня на объектах «Укрэнерго». Объем партии составит 20 000 тонн. В качестве подрядчика для реализации...

iOS 17 мешает владельцам iPhone общаться в соцсетях

Владельцы iPhone начали жаловаться на некорректную работу iOS. Согласно данным MacRumors во время набора текста в мессенджерах и социальных сетях программная платформа переключает приложения. Подробности Из...

YouTube тестирует новую функцию для «лайкозависимых» пользователей

Разработчики YouTube работают над созданием системы отображения поставленных пользователями видеоплатформы лайков в онлайн-режиме. Детали проекта не разглашаются. Подробности Известно, что новая функция уже доступна ограниченному количеству...

Redmi K70 Ultra на базе SoC Dimensity 9300 будет представлен в начале 2024 года

В конце ноября в КНР состоялась презентация линейки Redmi K70. Она включает в себя три модели смартфонов: бюджетник K70E, базовый аппарат K70 и флагман...

Барражирующий боеприпас CM-501X дебютировал на выставке EDEX 2023

Китайские оружейники привезли на открывшуюся в Египте выставку EDEX 2023 ракетную систему CM-501X. Фактически она относится к классу барражирующих боеприпасов. Подробности Согласно данным Army Recognition ракетная...

Стали известны детали модернизации украинских танков Leopard 1A5

Украина получила от союзников несколько десятков Leopard 1A5. Они будут подвергнуты модернизации. Слабым местом этой машины является броня. Она слишком тонкая. Подробности На днях в репортаже...

ВСУ начали применять танки Leopard-1 в качестве дальнобойной артиллерии

Как оказалось, танки Leopard можно использовать не только в наступательных операциях. Украинские военные активно применяют их на авдеевском и лиманском направлениях в оборонительных целях. Подробности В...

Российский ударный дрон «Привет-82» получил новые крылья и боевую часть

Инженеры российского КБ «Око» модернизировали ударный беспилотник «Привет-82». Новой модификацией дрона можно управлять из укрытия. Она получила название «Привет-82М1». Подробности Меню монитора (OSD) было упрощено. Количество...

Опубликованы кадры с применением умной бомбы SPICE от Rafael

После срыва перемирия израильская армия возобновила боевые действия. Тактическая авиация ЦАХАЛ применила в Газе умный боеприпас SPICE-2000, разработанный компанией Rafael. Подробности По данным Defence Blog, SPICE...

Покупатели iPhone 15 оказались разочарованы покупкой

Разработчики AnTuTu назвали самые востребованные среди пользователей iOS-устройства с точки зрения удовлетворенности. Как оказалось, обладатели iPhone 15 разочаровались покупкой. Подробности На первой строчке рейтинга разместился 10,5"...

В Китае состоялся дебют бескомпромиссного флагмана OnePlus 12

Из ведущих китайских брендов флагманские смартфоны модельного ряда 2024 года уже успели представить IQOO, Red Magic, Xiaomi и Redmi. Друг от друга аппараты отличаются...