ГоловнаБанкінгЕксперти назвали найнадійніші банки. «Приватбанк» і «Ощадбанк» довіряють все менше українців

Експерти назвали найнадійніші банки. «Приватбанк» і «Ощадбанк» довіряють все менше українців

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Електронний медіа-ресурс «Мінфін», що спеціалізується на висвітленні фінансово-кредитної тематики, оприлюднив рейтинг стійкості діючих в Україні банків. Понад те, аналітики порталу оцінили кредитні установи за рівнем лояльності вкладників і ступеня довіри експертів.

Фахівці видання оцінювали виключно організації з депозитними портфелями фізосіб в обсязі від 1 млрд грн. Таких фінінститутів в Україні менше половини від загального числа учасників (33 з 73). Період дослідження – I квартал. Короткі підсумки наведені нижче.

Фінансова стійкість

У цьому сегменті традиційно «рулять» банки, підконтрольні багатим західним «папікам». Найкраща з вітчизняних фінустанов – ахметовський ПУМБ – удостоїлася лише сьомого рядка рейтингу. Державний «Приватбанк» – на межі вильоту з топ-10 (-4 позиції за підсумками кварталу). Ощадбанк – лише 17-й (-7 позицій).
Лідером же в цьому сегменті вдруге поспіль визнаний «Райффайзенбанк» з австрійським капіталом. Друге місце дісталося підконтрольному угорцям ОТП (+1 позиція), третє – «КредіАгріколю» з французькою фінансовою «подушкою» (-1).

Головна сенсація триместру – не фігурував в минулому рейтингу КІБ, який примудрився злетіти з нізвідки відразу на 25-й рядок. Друге і третє місце за набраними позиціями дісталося банкам МТБ (+7 рейтингових рядків) і ТАСкомбанк (+6), що належить Тігіпку.

Головними лузерами визнані банки Ощад (-7), «Альянс» і «Індустріал» (обидва -6), а також «Приват» і «Львів» (обидва -4).

Лояльність вкладників

Найбільш вражаючі результати в цьому сегменті – несподіване зростання довіри до банку «Південний» (+15) та епохальний провал викритого в крадіжці клієнтських коштів і рекеті «Приватбанк» (-15).

У трійку лідерів за темпами приросту лояльності також увійшли ТАСкомбанк і МТБ (+8 і +7 відповідно). Кампанію «Привату» по трійці невдах склали «Кліринговий дім» (-13) і «Прокредит» (-10).

Лідерами сегмента названі «Райффайзенбанк» (1-е місце; +1), «Універсалбанк», за ліцензією якого працює monobank (2-е місце; -1) і ПУМБ (3-е місце, без змін).

Довіра експертів

Автори дослідження запропонували аналітикам відповісти на питання, якому з 33 банків вони були б готові довірити особисті кошти на суму від 200 000 грн. Четвірка лідерів у порівнянні з попереднім триместром залишилася незмінною: «Райффайзен» розташувався на 1-му рядку, Укрсиббанк на 2-му, «КредіАгріколь» – на 3-му, «Укргазбанк» – на 4-му. П’яте місце несподівано дісталося «Приватбанку» (+1).
Сильніше за всіх зміцнили позиції в даному сегменті «АкордБанк» і «А-Банк» (обидва +3).

Головними ж невдахами названі «Ощадбанк» (-4) і банки «Львів» і «Кредит Дніпро» (обидва -3).

Оцінка банків експертами

Замість резюме

Головний висновок за результатами дослідження – діаметрально протилежні думки громадян і експертів (які зіткнулися з численними зловживаннями «Приватбанку» рядові українці назвали його найтоксичнішою і одіозною фінустановою країни, тоді як фахівці вивели його «в плюс» за підсумками опитування).

При цьому важливо розуміти, що громадяни, як правило, говорять від душі і за покликом серця, а за думками експертів часто стоїть горезвісний «бубновий інтерес».

Головні новини: