ГоловнаВійськові технологіїСтали відомі деталі інтеграції ракет від Patriot з українськими ЗРК

Стали відомі деталі інтеграції ракет від Patriot з українськими ЗРК

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Пентагон вирішив посилити українську ППО за допомогою програми FrankenSAM. Вона має на меті адаптацію ЗРК часів СРСР до ракет іноземного виробництва. У рамках цієї програми американські фахівці інтегрували ракети AIM-7 і AIM-9M із ЗРК “Бук” і “Стріла-10”. Найпотужнішою інтеграцією виявилася адаптація українських ЗРК для запуску ракет від Patriot.

Детально

Для перехоплення аеродинамічних цілей у ЗРК Patriot використовуються ракети GEM-T. Крім цього, він може вести вогонь протиракетами CRI і MSE. Усі три типи ракет на початковому етапі наведення на ціль потребують радіокомандного наведення. Воно здійснюється за допомогою РЛС.

Стали відомі деталі інтеграції ракет від Patriot з українськими ЗРК

На фінальному відрізку польоту у кінетичних перехоплювачів CRI і MSE активується власна РЛС. Ракета GEM-T комплектується радаром, який у напівактивному режимі працює з наземною РЛС комплексу паралельно. Щоб відв’язати її від РЛС, яка є найдорожчим компонентом ЗРК Patriot, американські фахівці використовували систему RIG-360. Вона дає змогу передавати ракеті радіокоманди, що надходять від будь-якої цифрової РЛС.

Стали відомі деталі інтеграції ракет від Patriot з українськими ЗРК

Україна самостійно виробляє сучасні РЛС. Як приклад можна навести 80К6КС1 “Фенікс”. Судячи з усього, американські інженери інтегрували пускові установки від ЗРК Patriot із системою RIG-360 і однією з українських РЛС. Таким чином, їм вдалося вирішити найболючіше питання, пов’язане з передачею ЗСУ американських ЗРК. Річ у тім, що навіть в американській армії вони на “вагу золота”. Загалом у неї 60 комплексів Patriot. До складу кожного з них входить дорога РЛС. ЗСУ радіолокаційні станції більше не потрібні. Передача одних ПУ є не такою болючою, як постачання цілого комплексу. Отже, можливості української армії в частині перехоплення “балістики” можуть помітно розширитися.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Головні новини: