“Метінвест” почала виробляти серійно протимінні трали. Конструктивно колійні протимінні трали нічим не відрізняються від радянських КМТ-7.
Подробиці
Перш ніж потрапити на передову, трали тестуються металургійним холдингом у присутності представників Міноборони. Крім ЗСУ, трали передаються “Метінвестом” підрозділам НГУ. Вони використовуються для розмінування територій у тандемі з бронетехнікою.
Щомісяця на потужностях холдингу збирається по п’ять протимінних тралів. Перші засоби розмінування вже працюють на фронті.
Представник “Метінвесту” повідомив, що протимінні трали є суто українським продуктом. Для їх виробництва використовується українська сталь. Потреба української армії в тралах є більш ніж актуальною через щільне мінування окупаційними військами територій.
Інженери “Метінвесту” спроектували аналог колійного трала КМТ-7 часів СРСР за запитом військових. ЗСУ потрібна величезна кількість засобів розмінування. Фахівці холдингу вдосконалили конструкцію трала з метою підвищення стійкості ходових ковзанок і забезпечення більшої надійності.
Один комплект котків важить 6,5 т. Трал здатний витримати до п’яти підривів мін. Працюючи в парі, трали витримують 8-10 підривів.