ГоловнаВійськові технологіїДрон Aihmi AHM-1X дає змогу перетворювати некеровані ракети на керовані

Дрон Aihmi AHM-1X дає змогу перетворювати некеровані ракети на керовані

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Компанія SAS Technology з Греції привезла на DEFEA 2023 незвичайний безпілотник. В Афінах дебютував літальний апарат Aihmi AHM-1X, здатний перетворювати некеровані ракети на керовані. Про це пише EDR Magazine.

Детально

Характеристики систем ППО малої дальності поліпшуються з кожним роком. Через це польоти безпілотників і вертольотів з ракетами над полем бою стають дедалі небезпечнішими. Для вирішення цієї проблеми SAS Technology розробила спільно з компанією Thales планер, що дозволяє збільшувати дальність польоту 70-мм ракет.

Дрон Aihmi AHM-1X дозволяє перетворювати некеровані ракети на керовані
Дрон Aihmi AHM-1X

З грецької назва дрона перекладається як вістря. Для його виготовлення використовується вуглеволокно. Розмах крил Aihmi AHM-1X становить 1,98 м. У задній частині фюзеляжу БПЛА змонтовано електродвигун із дволопатевим гвинтом. 70-мм ракета вставляється спереду. У результаті довжина безпілотника збільшується до 1,82 м. Разом із ракетою він важить 16 кг.

Дрон Aihmi AHM-1X дає змогу перетворювати некеровані ракети на керовані
Безпілотник SRS-1A Sarisa з дроном Aihmi AHM-1X

Заявлена автономність польоту Aihmi AHM-1X становить 15 хвилин. Безпілотник здатний розвивати швидкість до 140 км/год. На ціль він наводиться за допомогою GPS та інерціальної системи, яка невразлива для засобів РЕБ. Пуск керованої ракети з лазерним наведенням здійснюється безпілотником за 7 км від цілі, після чого він повертається в задане оператором місце. Якщо він оснащений некерованою ракетою, то вибір цілі ляже на оператора, який стежить за польотом дрона в реальному часі через камеру.

Головні новини: