До початку вторгнення Володимир Зеленський звернувся до влади США з проханням про надання ракетних комплексів THAAD. В ОП планували розмістити їх на Харківщині. Прохання українського президента виконано не було.
Детально
Розробку комплексу ПРО було розпочато інженерами Lockheed Martin 1992 року. У проект було вкладено 15 млрд USD. Комплекс THAAD здатний здійснювати висотне заатмосферне перехоплення “балістики” із середньою дальністю польоту.
Експерт Олег Жданов стверджує, що THAAD здатний перехоплювати балістичні ракети, що мають дальність польоту до 5 500 км. Вони знищуються комплексом у польоті на відстані 25-200 км від пускової установки. Для перехоплення “балістики” в THAAD використовується система Hit-to-Kill.
Американський комплекс перехоплює ракети, що летять на швидкості 2 500-3 000 м/с (майже 8 Мах). Таким чином, THAAD легко впорається з російським “Кинджалом”.
Технічні характеристики:
- Стартова вага ракети: 0,9 т.
- Довжина корпусу: 6,17 м.
- Діаметр: 0,37 м.
- Дальність польоту: 200 км.
- Ефективна стеля: 200 км.
- Швидкість польоту ракети: не менше 8 Мах.
THAAD являє собою мобільну систему ППО. Усі її елементи можна транспортувати на вантажівках. До складу однієї батареї входять:
- Пускові установки з вісьмома ракетами в кількості 9 одиниць.
- Радіолокаційні системи наведення.
- Машини управління вогнем.
У тандемі з оглядовим радаром AN/TPY-2 комплекс може виявляти повітряні цілі на дистанції до 1 000 км. Вартість радара становить 574 млн USD. Ще 2,5 млрд USD коштує сам комплекс. Таким чином, один ЗРК обійдеться замовнику більш ніж у 3 млрд USD.