ГоловнаВійськові технологіїШведський ЗРК RBS 23 є ідеальним рішенням для посилення української ППО

Шведський ЗРК RBS 23 є ідеальним рішенням для посилення української ППО

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Шведська армія розпочала навчання “Аврора 2023”, у рамках яких розміщені на острові Готланд ЗРК RBS 23 провели навчальні стрільби. Основна особливість цих комплексів полягає в тому, що їх було поставлено на консервацію одразу після виготовлення через скорочення шведським урядом оборонних витрат. Це сталося в 1999 році. До ладу три зенітно-ракетні комплекси повернулися 2019 року через наростання загрози з боку Росії в Балтійському морі.

Детально

До складу однієї батареї RBS 23 входить три пускові установки UndE місткістю шість ракет. ЗРК здатний вражати повітряні цілі на дистанції до 20 км. Для управління вогнем використовується РЛС PS-70, яка виступає в ролі командного пункту. Повітряні цілі виявляються за допомогою Saab LPI. Пускові установки з ракетами можуть перебувати одна від одної на відстані до 15 км. Комплекси RBS 23 здатні взаємодіяти з іншими засобами ППО на кшталт 40-мм зенітних гармат Bofors, MIM-23 HAWK і RBS 70.

Шведський ЗРК RBS 23 є ідеальним рішенням для посилення української ППОНа жаль, до пакету оборонної підтримки України ці комплекси офіційний Стокгольм не включив. Замість них шведський уряд вирішив передати ЗСУ німецькі комплекси IRIS-T аналогічного класу. На експорт RBS 23 не поставляються.

Шведський ЗРК RBS 23 є ідеальним рішенням для посилення української ППОЗа словами експертів, RBS 23 могли б істотно посилити українську ППО в частині протидії іранським дронам-камікадзе. На озброєнні ЗСУ перебувають радіолокатори PS-70, які використовуються в тандемі з RBS 70 і підтримують інтеграцію з MIM-23 HAWK. Вони здатні працювати в парі з RBS 23. Тим часом політичного рішення про передачу ЗСУ зазначених ЗРК на поточний момент не ухвалено.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Головні новини: