ГоловнаВійськові технологіїСпецназ СБУ почав застосовувати в Україні БПЛА-камікадзе Phoenix Ghost

Спецназ СБУ почав застосовувати в Україні БПЛА-камікадзе Phoenix Ghost

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

СБУ оприлюднила відеоролик, у якому зафіксовано удари по російських комплексах С-300ВМ і Тор-М2 за допомогою таємничого дрона-камікадзе. Їх завдали бійці спецназу СБУ.

Подробиці

Модель безпілотника, яким було знищено ворожі системи ППО, названо не було. Експерти відзначили високу ефективність літальних апаратів. На їхню думку, в оприлюдненому СБУ відеоролику демонструється бойове застосування американських апаратів Phoenix Ghost.

Российский комплекс противовоздушной обороны С-300ВМ "Антей-2500"Варто зазначити, що комплекс С-300ВМ потрапляє на відео українських військовослужбовців досить рідко. Він являє собою глибоко модернізований ЗРК С-300В. Росіяни називають його “Антей-2500”. Комплекс призначений для оборони важливих промислових, військових і державних об’єктів. Для ураження повітряних цілей він використовує ракети зі збільшеною дальністю польоту. “Антей-2500” складається з командного пункту, багатоканальної станції наведення ракет, РЛС, пускозарядних і пускових установок.

Российский комплекс противовоздушной обороны Тор-М2 в камере дрона-камикадзеЩо стосується Тор-М2, то ці комплекси знищуються бійцями ЗСУ досить часто. Наприклад, у лютому в Україні було знищено щонайменше три таких ЗРК.

Експерти СБУ, які переглянули відеоролик, відзначили такі аспекти:

  • Дрон-камікадзе призначений для ураження середньоброньованих цілей.
  • Зовні схожий на Switchblade.
  • Автономність роботи БПЛА становить близько шести годин.
  • Здатний злітати вертикально.
  • Оснащений інфрачервоною камерою.

Однозначно стверджувати, що у відеоролику показано Phoenix Ghost, звісно, не можна, оскільки про цей дрон-камікадзе мало що відомо. Ходили чутки, що його розробили на замовлення ВПС США для знищення ЗРК. Влітку 2022 року в Пентагоні заявили, що українська армія успішно використовує безпілотники Phoenix Ghost на передовій. Тим часом жодного відеоролика з його застосуванням до теперішнього часу оприлюднено не було. У зв’язку з цим не виключено, що в ролику СБУ показано інший дрон-камікадзе.

Головні новини: