ГоловнаВійськові технологіїBoeing отримала перше замовлення на постачання літака-розвідника E-7A Wedgetail

Boeing отримала перше замовлення на постачання літака-розвідника E-7A Wedgetail

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Керівництво Департаменту ВПС США визначилося з моделлю літака дальнього радіолокаційного виявлення, яка прийде на зміну E-3 AWACS. Вибір припав на E-7A Wedgetail від північноамериканської корпорації Boeing. Про це повідомила пресслужба департаменту.

Детально

У повідомленні підкреслюється, що контракт на 1,2 млрд USD було укладено з корпорацією в лютому. Відповідно до його умов виробництво E-7A Wedgetail має бути запущене у 2025 фінроці. Перший літак ДРЛО американські ВПС отримають у 2027 році. До 2032 року Boeing зобов’язана поставити замовнику 24 додаткові літаки. Загалом на озброєнні ВПС США перебуватиме 26 таких повітряних суден.

Boeing E-3 AWACS
Boeing E-3 AWACS Військово-повітряних сил США

Наразі американська армія використовує для ведення повітряної розвідки літаки E-3 AWACS. За словами Ендрі Хантера, який обіймає в департаменті посаду помічника секретаря, актуальна модифікація E-3 AWACS відповідає вимогам стратегії національної оборони. Ці літаки будуть експлуатуватися ВПС до виконання корпорацією Boeing своїх зобов’язань за контрактом.

E-7A Wedgetail
E-7A Wedgetail Королівських повітряних сил Австралії

E-7A Wedgetail був спроектований на базі пасажирського лайнера Boeing 737 NG на замовлення ВПС Австралії. Двомоторний літак отримав новітню радіолокаційну станцію виявлення MRESA виробництва Northrop Grumman. Крім Австралії, експлуатантами Boeing E-7A є Туреччина, Південна Корея і Великобританія.

Головні новини: