ГоловнаВійськові технологіїВ Україні створено аналог безпілотника Shahed-136

В Україні створено аналог безпілотника Shahed-136

Криворізький підприємець Віталій Бризгалов спроектував для ЗСУ безпілотник-камікадзе. Він стверджує, що за своїми характеристиками літальний апарат не поступається іранському Shahed-136.

Детально

Бризгалов контролює компанію CoolOn. Вона виробляє вантажні автомобілі та цивільні БПЛА. Після початку війни з Росією бізнесмен вирішив перевести CoolOn на “військові рейки”. Разом із 10 співробітниками Бризгалов розпочав розробку безпілотника бригадного рівня. На створення аналога Shahed-136 команда CoolOn витратила близько шести місяців. На виході вийшов 3-метровий дрон-камікадзе, маса якого становить 40 кг.

Український аналог “Шахеда” здатний віддалятися від місця запуску на відстань до 300 км. Таким чином, його можна використовувати для нанесення ударів у глибокому тилу. Зазначимо, що дальність польоту Shahed-136 варіюється в межах 600-1 000 км.

Бризгалов повідомив, що собівартість виробництва одного літального апарату становить близько 2 000 USD. Таким чином, український аналог “Шахед” обходиться вдесятеро дешевше за свого іранського побратима. Зовні безпілотник схожий на російський БПЛА “Орлан-10”. Не виключено, що окупанти плутатимуть його зі своїми безпілотниками.

На складання одного БПЛА-камікадзе члени команди CoolOn витрачають близько 3-4 годин. Запуск серійного виробництва дасть змогу компанії випускати щомісяця по 100 дронів.

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Актуально:

«Железный полигон» для испытания новых видов оружия заработает в Украине уже этой весной

В Украине начнет функционировать новый проект под названием "Железный полигон". Его миссия - испытания оружия и оборудования. Подробности Это совместное начинание ВСУ и Минпрома направлено на...

Rheinmetall готовится удивить мир танковой пушкой в невиданном доселе калибре

Немецкий концерн Rheinmetall приближается к запуску массового производства 130-мм танковой пушки, ставшей первой в новом калибре за последние 50 лет. Новинка призвана обеспечить прирост...

В Сети появились характеристики первого в истории бренда Poco планшета

Сеть приросла информацией о находящемся в разработке первом в истории бренда «Поко» планшете Poco Pad, который представляет собой «клон» презентованного некоторое время назад Redmi...