Після тривалої перерви окупанти відновили атаки на критичну інфраструктуру за допомогою Shahed-136. За словами Валерія Яковенка, який заснував проєкт Drones.ua, українським інженерам вдалося виявити слабкі місця іранських безпілотників.
Детально
Як виявилося, вони характеризуються високим рівнем відмов. Це пояснюється тим, що для їхнього виробництва використовуються суто цивільні компоненти. Через збої електроніки і поломки багато літальних апаратів не долітають до зазначених у польотних завданнях цілей.
Яковенко не виключає можливості того, що з часом росіяни замінять в іранських дронах усі ризикові компоненти. Це призведе до збільшення ефективності ударів. Раніше різні експерти висловлювали думку про те, що Росія не зможе використовувати Shahed-136 взимку. Нібито експлуатація іранських дронів не є можливою в умовах низьких температур. Тим часом окупанти їх експлуатують. Це пояснюється тим, що іранські дрони були модернізовані в Росії. Тепер вони можуть витримувати мороз до -20 градусів.
Зараз українські фахівці зайняті пошуком способу виведення з ладу супутникової навігації Shahed-136. Рано чи пізно це завдання буде вирішено. “Гонка озброєнь триває” – підсумував експерт.