ГоловнаВійськові технологіїНазвано умови, за яких ЗСУ зможуть отримати ракети Tomahawk

Названо умови, за яких ЗСУ зможуть отримати ракети Tomahawk

На поточний момент питання поставок українській армії крилатих ракет Tomahawk на порядку денному не стоїть. ЗСУ можуть отримати таку зброю лише в перспективі. Про це заявив Олег Жданов.

Детально

Ракета Tomahawk спочатку проєктувалася в декількох варіантах базування – наземного, морського і повітряного. Після підписання США з СРСР договору про нерозповсюдження ракет, що мають малу і середню дальність, Tomahawk були віднесені до класу середньої дальності (500-5 500 км).

Крилата ракета TomahawkРосія є правонаступником СРСР. Після розвалу союзу вона приєдналася до договору зі США на правах підписанта. Учасники угоди добровільно відмовилися від виробництва ракет наземного базування, здатних вражати цілі на дистанції до 5 500 км. Таким чином, у розпорядженні США і РФ залишилися крилаті ракети виключно морського і повітряного базування.

Крилата ракета TomahawkВійськовий експерт підкреслив, що більша частина ракет Tomahawk, які перебувають на озброєнні армії США, має морське базування. Вони здатні долати до 2 500 км. Наразі американські військові інженери зайняті розробкою пускової установки, яка дасть змогу запускати ракети Tomahawk з наземних платформ.

Крилата ракета TomahawkТаким чином, Україна може отримати американські крилаті ракети тільки в разі завершення розробки наземної пускової установки або появи у неї власного флоту. Жданов висловив переконання в тому, що установку для запуску ракет Tomahawk з наземних платформ буде представлено американським ВПК у 2023 році.

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Актуально:

Минэкономики и Mastercard подписали Меморандум о сотрудничестве в рамках реализации политики «Сделано в Украине»

Министерство экономики Украины и международная технологическая компания Mastercard подписали Меморандум о сотрудничестве в рамках реализации политики «Сделано в Украине», направленной на поддержку украинского бизнеса,...

«Железный полигон» для испытания новых видов оружия заработает в Украине уже этой весной

В Украине начнет функционировать новый проект под названием "Железный полигон". Его миссия - испытания оружия и оборудования. Подробности Это совместное начинание ВСУ и Минпрома направлено на...

Rheinmetall готовится удивить мир танковой пушкой в невиданном доселе калибре

Немецкий концерн Rheinmetall приближается к запуску массового производства 130-мм танковой пушки, ставшей первой в новом калибре за последние 50 лет. Новинка призвана обеспечить прирост...