У 2025 році смартфони продовжують набирати потужність, що породжує питання про оптимальний обсяг оперативки (RAM). Виробники дедалі частіше пропонують моделі від 12 Гб, проте в реальності велика пам’ять не завжди виправдовує себе.
Подробиці
У 2014 році пристрої з 3 Гб RAM вважалися преміальними. Через пару-трійку років стандартом стали 4 Гб. Сьогодні такий обсяг – мінімально необхідний показник, якого під час повсякденного використання пристрою вистачає лише на кілька додатків.
Коли RAM заповнюється, “Андроїд” починає використовувати метод стиснення даних у пам’яті, іменований zRAM. Це дає змогу заощадити місце, але все одно за нестачі пам’яті система почне закривати додатки для звільнення ресурсів. Якщо вільної пам’яті мало, додатки доведеться запускати заново.
Для більшості користувачів оптимальним обсягом оперативки є 8-12 Гб. Такий об’єм дає змогу без проблем працювати з кількома додатками і вкладками. Пам’ять на 16 Гб зустрічаються, головним чином, у “розкладачках” і моделях з просунутими ШІ-функціями. Для звичайних завдань такий обсяг надлишковий.
Для бюджетних смартфонів цілком достатньо 6 Гб. Для тих, хто використовує телефон для складніших завдань, підійде 8 Гб. Для просунутих користувачів і власників апаратів з ШІ-функціями можна розглядати 12 Гб. Оперативка на 16 Гб, як правило, є скоріше маркетинговим ходом, ніж реальною необхідністю.