Керівництво Пентагону розглядає можливість використання повітряних куль для відстеження китайських та російських гіперзвукових ракет. Надувні літальні апарати, що літають на висоті до 27 кілометрів, будуть включені оборонним відомством у велику мережу спостереження.
Подробиці
Згідно з заявою керівника проекту ПРО Т. Карако, повітряні кулі мають низку незаперечних переваг. Вони можуть похвалитися високою витривалістю, маневреністю та гнучкістю. Міноборони США продовжує інвестувати у реалізацію проекту, оскільки повітряні кулі придатні для застосування у різних місіях.
З бюджетних документів випливає, що протягом останніх двох років Пентагон витратив на розробку повітряних куль 3,8 млн USD. До кінця 2023 фінансового року на ці цілі буде витрачено 27,1 млн USD. Крім повітряних куль, для моніторингу гіперзвукових ракет Пентагон планує використовувати аеростати з керуванням за допомогою ШІ-технологій.
Москва почала активно займатися розробкою гіперзвукової зброї після виходу американців із договору ПРО у 2002 році. На початку весни оборонне відомство РФ повідомило про бойове застосування ракети «Кинжал» у російсько-українському конфлікті.