Десять років тому петербурзький підприємець П. Дуров заснував всесвітньо відомий месенджер Telegram. Весь цей час проект розвивався за рахунок коштів бізнесмена. У 2022 році Дуров вирішив, що настав час для монетизації Telegram. Спочатку у месенджері з’явилася реклама. Напередодні користувачам Telegram стала доступна Premium-підписка вартістю близько 8 USD. Користувачі вважали її завищеною, оскільки жодних відчутних привілеїв преміальна передплата не дає.
Унікальні піктограми аплету
Кастомні іконки програми стали доступні користувачам iOS-версії Telegram три роки тому. Згодом вони з’явилися на Android-версії. Платити за використання кастомних піктограм було не потрібно.
З виходом останнього поновлення унікальні значки стали доступні власникам підписок. Жодного впливу на функціональність програми вони не надають. Якби передплатники могли самі створювати для себе кастомні значки, то це було б набагато крутіше.
Анімовані аватари
Користувачам Telegram анімовані аватари стали доступні на безоплатній основі у 2020 році. Тривалість ролика, що демонструється користувачам, не може перевищувати 10 сек. Власникам Premium-підписки пропонуються зациклені аватари. Простіше кажучи, встановлені ними анімації програватимуть безперервно.
Неважко здогадатися, що бюджетним смартфонам безперервно демонстровані аватари нічого доброго не обіцяють. Наприклад, при одночасному відображенні на екрані 10 анімованих аватарів навантаження програми на «залізо» бюджетного смартфона значно зросте. Таким чином, у цьому «нововведенні» немає жодного сенсу.
Прискорене завантаження файлів
В епоху LTE або навіть 5G-мереж завантаження на пристрої об’ємних файлів давно стало буденністю. Проблем зі швидкістю завантаження в Telegram ніколи не було.
Після появи в месенджері менеджера завантажень об’ємні файли завантажуються без будь-яких багів. Не зовсім зрозуміло, як Telegram забезпечуватиме високу швидкість завантаження преміальним користувачам. Не виключено, що ціль буде досягатися за рахунок уповільнення швидкості рядовим користувачам.
Транскрибація аудіоповідомлень
Функція транскрибації аудіоповідомлень є у WhatsApp. Платити за неї користувачам не потрібно. Отже, у витраченні 8 USD щомісяця заради можливості перетворення голосових повідомлень у текст немає сенсу.
Транскрибувати аудіоповідомлення в Telegram безкоштовно можна за допомогою ботів на зразок @voicybot, @silero_audio_bot та ін.
Унікальні анімовані стікери
Якоїсь практичної користі отримати від унікальних анімованих стікерів неможливо в принципі. Очевидно, ці «прикраси» були включені в Premium-підписку для її просування. Можливо, це «нововведення» припаде до смаку дітям. Дорослим користувачам анімовані стікери не знадобляться.
Ексклюзивні реакції
Користувачам месенджера доступні 16 найпоширеніших реакцій на кшталт смайлика, оплесків, вогника та серця. Такої кількості реакцій цілком достатньо. У придбанні підписки задля отримання доступу до 12 додаткових реакцій явно немає жодного резону. Чи хтось захоче платити на місяць по 8 USD, щоб використати реакції у вигляді хот-догу, голуба або кита.
Відсутність реклами
Власникам Premium-підписки адміністрація месенджера обіцяє повну відсутність реклами. Як відомо, демонстрація спонсорських повідомлень здійснюється у Telegram виключно у великих релевантних каналах. Їх можна побачити унизу стрічки. Довжина реклами не повинна перевищувати 160 символів. Використовувати зовнішні посилання та зображення рекламодавцям заборонено. Погодьтеся, що таку рекламу важко назвати нав’язливою навіть із великою натяжкою. Отже, не варто платити за її відключення по 8 USD на місяць.
Не треба мати сім п’ядей на лобі, щоб зрозуміти, що проект із запуску преміальної підписки провалився. По-іншому й не могло бути, оскільки він спочатку мав лише одну мету. Йдеться про монетизацію месенджера будь-якими способами. Переважній більшості користувачів пропоновані адміністрацією Telegram «привілеї» не потрібні.