ГоловнаТехноЗСУ показали принцип роботи антидронових рушниць на відео

ЗСУ показали принцип роботи антидронових рушниць на відео

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Крім військових дронів, обидві сторони українсько-російського конфлікту активно використовують побутові коптери. З їхньою допомогою можна коригувати вогонь артилерії або добувати розвіддані. Українська армія використовує модифіковані побутові БПЛА для скидання з повітря за наземними цілями протитанкових гранат РКГ-1600.

Подробиці

На відміну від бойових дронів у споживчих коптерів немає жодного захисту від засобів РЕБ. У зв’язку з цим «приземлити» їх можна за допомогою антидронової рушниці. Такі пристрої дозволяють блокувати канали телеметрії, які використовуються оператором для керування літальним апаратом.

По суті, антидронові рушниці є переносними генераторами перешкод. Українські бійці використовують їх для придушення сигналів супутникової навігації та каналів зв’язку із пультом ДУ. Закладені в комерційні коптери алгоритми під час глушіння автоматично приземлюють апарат.

На озброєнні ЗСУ присутні як мінімум дві моделі антидронових рушниць. Зокрема, українські військові використовують для «приземлення» ворожих дронів пристрої EDM4S, які постачаються в нашу країну компанією NT-Service із Литви.

EDM4S-UA литовской NT Service
Антидроновое ружье EDM4S-UA производства NT-Service (Литва)

Крім цього, бійці ЗСУ використовують рушниці KVSG-6, які виготовляють українська компанія Kvertus. ІТ-бізнесмен М. Поляков придбав для української армії 100 таких рушниць.

Насправді бійцям ЗСУ потрібно близько 1 000 антидронових рушниць. Комерційні коптери використовуються окупантами повсюдно. У зв’язку з цим антидронові рушниці мають бути на озброєнні кожного підрозділу української армії.

Стрічка новин: