Мінцифри РФ разом з провідними операторами стільникового зв’язку роздумує про те, як покарати постачальників телекомунікаційного обладнання, що пішли з російського ринку. Наразі сторони, що консультуються, схиляються до судового розгляду, інформує «КоммерсантЪ».
Подробиці
За даними видання, головними винуватцями дефіциту, що сформувався в РФ, призначені Ericsson, Nokia і Huawei. Основні питання – до позиції китайського гранду, який офіційно не повідомляв російських партнерів про припинення постачання, проте за фактом припинив співпрацю з компаніями з РФ.
Згідно з здобутою «Ъ» інсайдерською інформацією, нарада за участю чиновників Мінцифри та представників операторів МТС, Ростелеком, «Мегафон», «Теле2» та «Вимпелком» відбулася в міністерстві в середині цього місяця. Сторони аналізували перспективи подальшої співпраці із закордонними постачальниками у світлі реалій, що склалися через війну в Україні.
Ситуацію з «Хуавей» визнали найгіршою через скритність керівництва китайського концерну, яке відмовляється прямо відповісти на питання про звільнення/незвільнення з російського ринку.
Серед сценаріїв, що розглядалися на нараді, – подання судових позовів до вендорів, які відмовилися виконувати прописані в контрактах зобов’язання. Як “об’єкт для показової порки” може бути обраний один із постачальників.
Досвід успішних судових розбирань у російських компаній, які постраждали від втечі зарубіжних контрагентів, вже є. Так, 11.04.2022 один з арбітражів заарештував рахунки американського розробника комп’ютерної продукції Dell в обсязі 778 млн на вимогу інтегратора «Талмер». При цьому аналогічний позов «Теле2» щодо «Нокіа» на суму ₽478 млн 18.05.2022 було залишено без задоволення.
Опитані «Ъ» юристи відзначають небажання російської Феміди вводити забезпечувальні заходи щодо іноземних компаній, які втекли з РФ, однак у міру зростання санкційного тиску позиції суддів можуть змінитися на протилежні.
Інший співрозмовник «Ъ», близький до керівництва одного з топових вендорів, заявив про те, що постачальники, що пішли з РФ, не бажають втрачати настільки великий ринок і вишукують способи повернутися назад. Судовий позов щодо таких компаній топ-менеджер назвав контропродуктивним.
– Ну отримають позивачі затребувані $5-10 млн, і що вони робитимуть далі без обладнання та технологій? – Запитує співрозмовник «Ъ».