Китайський стартап Agibot, запущений у лютому 2023 року та працюючий у сфері робототехніки, викликав значний ажіотаж у галузі, заявивши про початок масового виробництва людиноподібних роботів загального призначення. За даними китайських ЗМІ, до кінця року компанія поставить близько 1000 роботів.
Стартап Agibot, відомий на домашньому ринку під ім’ям Zhiyuan Robotics, опублікував на офіційному сайті кілька кадрів свого виробничого підприємства, за допомогою якого, як повідомляється, на даний момент було створено 962 людиноподібні роботи. Разом з цим Agibot опублікувала невелике відео, де демонструються різні етапи виробництва роботів на заводі Lingang Fengxian в Шанхаї.
На виробничій лінії компанії, крім іншого, задіяні власні роботи-гуманоїди, які допомагають людям виконувати різні завдання, такі як розміщення інструментів на полицях та тестування компонентів.
Стартап також організував так звану «фабрику збору даних» для навчання роботів виконанню різних завдань, таких як складання одягу, прибирання та прання білизни.
Розробкою людиноподібних роботів займаються різні компанії по всьому світу. До них входить Tesla, основний бізнес якої пов’язаний з виробництвом електромобілів. У липні Ілон Маск завив, що по-справжньому корисні роботи-гуманоїди почнуть використовуватися Tesla усередині компанії наступного року, а їхнє масове виробництво намічено на 2026 рік.
Початок серійного виробництва роботів Agibot свідчить про те, що китайська компанія випереджає Tesla, але навряд чи істотний цей відрив. На думку аналітиків, це також вказує на вражаючі темпи розвитку ринку робототехніки, за рахунок чого роботи-гуманоїди фактично перетворилися з лабораторних прототипів на продукти, які впливають на цей ринок, що цілком відчутно.
У повідомленні сказано, що апаратне забезпечення роботів досягло помітного рівня стандартизації, тому роботи-гуманоїди різних компаній у цьому плані мало чим відрізняються один від одного. При цьому американські компанії, такі як Tesla та Nvidia, мають певні переваги в таких галузях, як точне маніпулювання верхніми кінцівками та операційні можливості, а також у виробництві високопродуктивних чіпів та ресурсах хмарних обчислень. У цей же час китайські компанії більше досягли успіху в управлінні рухом і створенні передових ШІ-моделей, а також опрацюванні різних сценаріїв застосування роботів.