ГоловнаТехноДержспецзв'язку: правила безпечного користування смартфонами у зоні бойових дій

Держспецзв’язку: правила безпечного користування смартфонами у зоні бойових дій

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Фахівці Держспецзв’язку розповіли, як зробити фотографії, відео та листування в чатах невидимими для окупантів, які побажали перевірити смартфон. Рекомендації надані як для користувачів андроїд-пристроїв, так і для власників айфонів.

Подробиці

У відомстві рекомендують українцям, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, завести два телефони (перший для пред’явлення загарбникам, другий – для виходу до мережі). Використовувати смартфони бажано з активованим режимом економії енергії. Незайвим мати під рукою пауербанк.

Електронні версії паспортів та інших документів, а також пам’ятки з виживання в умовах воєнного часу необхідно зберігати в «хмарі». Компрометуючий контент, особливо «злиту» ЗСУ інфу про дислокацію/пересування військ окупанта, слід негайно видалити.

Інструкція з приховування даних:

  • на Android: “Галерея” => “Альбоми” => довгий клік на альбом, що підлягає видаленню => “Приховати”.
  • на iOS: “Фотографії” => вибір для видалення знімка або відео => “Більше” => “Сховати”.

Власникам андроїд-пристроїв можна сховати особливо цінні компрометуючі файли в прихованій папці (відшукати її можна, провівши з Альбомів пальцем вниз). Щоб захистити вміст цієї папки від сторонніх, потрібно встановити пароль. На смартфонах “Самсунг” можна сховати особливо цінні файли в папці Knox.

Для того, що фото не зберігалися в пам’яті смартфона, робити знімки краще через будь-який з месенджерів.

Листування з компрометуючими даними краще видаляти відразу і повністю (не окремі повідомлення) або налаштувати опцію автоматичного видалення.

Фахівці Держспецзв’язку також рекомендують встановити на смартфон пароль (цифровий, за відбитком пальця тощо)

При перебоях із зв’язком доцільно запустити опцію автоматичного оповіщення про вашу появу в Мережі. Це дозволить родичам і приятелям, що не додзвонилися, спробувати вийти на контакт ще раз.

Щоб уникнути втрати контакту з сусідами в умовах заглушеного/відсутнього мобільного зв’язку, доцільно використовувати спеціальні програми на кшталт Bridgefy (дозволяють вести розмову на дистанціях до 100 м за наявності сигналу Wi-Fi, уникаючи при цьому вживання компрометуючих фраз).

Стрічка новин: