Цього тижня в Україну було поставлено чергову партію обладнання для підключення до супутникових апаратів Starlink. За даними SpaceX, на даний момент у країні експлуатується понад 10 тис. наземних терміналів. Загалом послугами супутникового інтернету, окрім України, можна скористатися у 25 державах світу.
Подробиці
Російський конструктор Г. Єфремов, який має звання академіка, вважає, що до довгострокового використання система супутникового інтернету, що належить SpaceX, не готова. Вчений визнав, що з погляду таких параметрів, як якість та швидкість передачі сигналу, створена компанією І. Маска технологія справді може претендувати на звання революційної. Разом з тим, реалізація проектів на кшталт OneWeb і Starlink призводить до засмічення навколоземної орбіти.
Російський академік висловив переконання в тому, що протягом кількох найближчих десятиліть більшість супутникових апаратів вийде з ладу, після чого перетвориться на космічний сміття. У міру фізичного зношування супутникових апаратів SpaceX виводитиме на орбіту нові партії, щоб підтримувати швидкість інтернет-з’єднання на прийнятному рівні. В результаті навколоземна орбіта виявиться повністю забруднена «мертвими» американськими супутниками.
Нагадаємо, що керівництво російської держкорпорації «Роскосмос» неодноразово погрожувалося «дати бій» компанії Маска за допомогою проекту «Сфера», проте далі за розмови справа так і не дійшла.