ГоловнаВійськові технології«Іскандер-М» з касетною бойовою частиною, який ударив по Одесі, всупереч чуткам не...

«Іскандер-М» з касетною бойовою частиною, який ударив по Одесі, всупереч чуткам не є новою розробкою РФ

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Відео, що демонструє спрацьовування касетної бойової частини балістичної ракети 9М723 ОТРК “Іскандер-М” під час удару по Одесі 29 квітня 2024 року, викликало осуд і шок. Унаслідок атаки загинули 5 людей, ще 28 отримали поранення. Особливо вразило те, що ракети “Іскандер” із касетним спорядженням були використані проти цивільної інфраструктури.

Детально

Для багатьох експертів “касетні Іскандери” стали сюрпризом (деякі воєнблогери вже встигли охрестити це рішення “абсолютно новою розробкою РФ”). Однак у реальності ні про яку новизну не може бути й мови: документальні підтвердження застосування ОТРК у такому виконанні датовані ще 2020 роком.

У російських довідкових матеріалах ще до вторгнення в Україну згадувалося, що ОТРК “Іскандер” може бути оснащено касетним спорядженням різного типу, від об’ємно-детонуючого і касетного спорядження з автономною навігацією – до кумулятивних і осколкових елементів.

Крім того, під час битви за Карабах 2020 року союзна Росії Вірменія застосувала ракети ОТРК “Іскандер-М” із касетним спорядженням проти Азербайджану.

Фото вірменських “Іскандерів”, які вдарили по Азербайджану

Незважаючи на перераховані вище факти і посилання, інформації про масштаби виробництва “Іскандерів” із касетним спорядженням у відкритому доступі майже немає.

Нагадаємо, що на початку цього року в ЗМІ з’явилися повідомлення про роботу російської оборонки над касетною боєголовкою для надзвукової крилатої ракети Х-32. Застосування цього боєприпасу з касетною “начинкою” проти України поки що не зафіксовано.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Головні новини: