Інженери Raytheon успішно провели чергові випробування новітньої РЛС LTAMDS. На світовому ринку озброєнь вона просуватиметься під брендом GhostEye. Повної експлуатаційної готовності радіолокаційна станція досягне у 2024 році.
Подробиці
Під час випробувань LTAMDS відпрацював перехоплення маловисотної повітряної цілі, що рухалася «з тилу». Дані про крилату ракету були передані РЛС командному пункту, після чого вона забезпечила наведення на неї протиракети. Варто зазначити, що в основу цього сценарію покладено набутий в Україні реальний бойовий досвід. Російська армія неодноразово вдавалася до так званих комбінованих атак. Крилаті ракети становлять найбільшу загрозу, оскільки вони здатні атакувати ціль з будь-якого напрямку.
Зараз ЗРК Patriot застосовують у парі з РЛС AN/MPQ-53 чи новим радаром AN/MPQ-65. Проблема у тому, що вони мають секторний огляд. Наприклад, у РЛС AN/MPQ-53 він не перевищує 120 градусів. Основною перевагою LTAMDS є одночасний 360-градусний огляд. Він здатний наводити протиракети на повітряні цілі, що рухаються з будь-якого напрямку. Це стало можливим завдяки додатковим радарам, змонтованим з обох боків РЛС для закриття сліпої зони.
Введення в експлуатацію LTAMDS дозволить скоротити кількість батарей, які використовуються для забезпечення захисту певного об’єкта. При цьому ЗРК малої дальності для прикриття Patriot більше не знадобляться.