ГоловнаВійськові технологіїЗСУ вперше показали бойове застосування "розумних" бомб JDAM

ЗСУ вперше показали бойове застосування “розумних” бомб JDAM

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

“Армія дронів” оприлюднила відеоролик, у якому демонструється бойове застосування “розумних” бомб JDAM. Важливо, що кориговані авіаційні боєприпаси дебютували саме на Бахмутському напрямку. Відео авіаудару було знято за допомогою безпілотника 77-ї ДШБ.

Подробиці

Офіційно тип використаних для нанесення удару боєприпасів не називається. Донедавна українські Су-25 били по окупантах переважно некерованими ракетами в режимі кабрування, перебуваючи впритул до лінії фронту. У ролику “Армії дронів” показано якийсь “генератор бавовни”. На думку журналістів Defense Express, у відео зображено авіаудар, здійснений за допомогою американських “розумних” боєприпасів.

Уперше про передачу ЗСУ керованих авіабомб JDAM-ER керівництво Пентагону оголосило 21 грудня минулого року. Через кілька днів у ЗМІ з’явилися матеріали про те, що для використання “розумних” бомб в Україні були адаптовані радянські літаки. Річ у тім, що для запуску цих боєприпасів можна використовувати пілон LAU-118/A. Раніше такі засоби були встановлені на МіГ-29 під ракети HARM.

ЗСУ вперше показали бойове застосування "розумних" бомб JDAM
Змонтований під крилом МіГ-29 пілон LAU-118/А під ракету AGM-88 HARM

Перші повідомлення про передачу ЗСУ коригованих авіабомб у західних ЗМІ з’явилися в лютому поточного року. На початку березня представники Пентагону офіційно підтвердили інформацію про бойове застосування українською армією боєприпасів JDAM-ER. Командування ЗС ЗСУ повідомило про це тільки на початку квітня.

Головні новини: