Російські війська почали більш активно використовувати на передовій дрони-камікадзе “Ланцет”, Військовослужбовець Сергій Флеш пояснив, як можна захиститися від російського баражуючого боєприпасу.
Детально
З опублікованого ним у Facebook повідомлення випливає, що засоби РЕБ пригнічують “Ланцети” у двох діапазонах. Високу ефективність проти російських БПЛА-камікадзе показали комплекси “Нота” і “Буковель”. Придушити дрон з їхньою допомогою можна лише під час баражування, коли оператор зайнятий пошуком цілі. Якщо “Ланцет” йде в круте піке для атаки, то зупинити його за допомогою засобів РЕБ уже не можна. Таким чином, основним завданням РЕБ при протидії дронам-камікадзе є перешкоджання знаходженню цілей.
Олександр Карпюк, який обіймає посаду командира роти ударних дронів, стверджує, що “Ланцети” не обладнані системою захоплення цілей. При здійсненні атаки безпілотник переводиться в режим пікірування. Він мчить до цілі під одним кутом. Наявність зв’язку з оператором у момент пікірування жодного значення не має. Навіть у разі відсутності зв’язку безпілотник все одно вдарить по цілі. Карпюк висловив переконання в тому, що зовсім скоро окупанти обладнають “Ланцети” системами захоплення цілей, оскільки в їхньому розпорядженні вже є відповідні модулі.
Командир роти розповів про власний досвід глушіння “Ланцетів”. За словами Карпюка, при наведенні на безпілотник антидронової рушниці, що працює в діапазоні 2,4 ГГц, він починає літати колами. “Ланцет” робить це доти, доки не сяде батарея.