Білоруські підприємства ОПК виробляють широкий спектр безпілотників, призначених для вирішення різних завдань. Тим часом на глобальному ринку особливим попитом вони не користуються. Експерти пояснили, чому так відбувається.
Детально
Відомо, що безпілотники експлуатуються тільки Туркменістаном. У білоруських оборонних підприємств є контракти з В’єтнамом, Еквадором і Єгиптом, проте жодна з цих країн літальні апарати на озброєння так і не взяла. Експерти Юста Оліманс і Стейн Мітцер опублікували матеріал, у якому назвали причини низького попиту на дрони білоруського виробництва.
Основною причиною низької затребуваності БПЛА з Білорусі на глобальному ринку є їхня конструкція. Підприємства країни випускають вдалі БЛПА, баражувальні боєприпаси з радіусом дії 70 км, транспортні дрони SkyMule тощо. При цьому жоден із безпілотників не пройшов бойового хрещення. У зв’язку з цим далеко не факт, що конструкція БПЛА витримає реальне бойове навантаження. На глобальном рынке представлено достаточное количество беспилотников, прочность и высокая эффективность конструкции которых были подтверждены «в поле».
Автори матеріалу не відкидають можливості того, що згодом зібрані в Білорусі дрони почнуть користуватися попитом у держав, які не в змозі дозволити собі придбати безпілотники китайського або турецького виробництва з огляду на їхню високу вартість або політичні причини.
У Білорусі виробляють такі розвідувальні дрони:
- “Бусел” (ліцензійна копія російського “Онлан-10”).
- “Беркут-1” і “Беркут-2” (ліцензійні копії “Іркут-3” і “Іркут-10”).
- VR-12 Москіт-Н.
- “Формула”.
- “Бусел М” тощо.
Місцеві підприємства ВПК також випускають баражувальні боєприпаси на кшталт “Ловчий”, “Бусел-МБ”, “Чекан” і “Сарич”. На стадії прототипування перебувають понад 50 моделей БПЛА найрізноманітнішого призначення. Таким чином, білоруське виробництво безпілотників можна охарактеризувати як доволі розвинене, однак попитом вони на світовому ринку не користуються.