Минулого тижня представники більш ніж 50 держав світу провели у режимі відеоконференції зустріч “Рамштайн-5”. За її підсумками влада Норвегії пообіцяла передати ЗСУ 160 багатоцільових ракет Hellfire. Вони будуть поставлені в Україну разом із пусковими установками та блоками наведення.
Подробиці
Зазначені боєприпаси були закуплені для берегової охорони. Термін їх експлуатації добігає кінця. Оборонне відомство Норвегії планувало зняти їх із озброєння. Перед тим, як відправити Україну, снаряди протестували. ЗСУ пройшли навчання.
Ракети виготовляють компанія Hellfire Systems, яка була заснована Lockheed Martin спільно із корпорацією Boeing. Снаряди відносяться до класу «повітря-поверхня». Американська армія використовує їх у тандемі з вертольотами вогневої підтримки та безпілотниками MQ-1 Predator.
Спочатку ракети Hellfire розроблялися інженерами Northrop Grumman як протитанкові. Згодом із розвитком вони отримали боєголовки нового типу. В результаті вищезазначені боєприпаси перетворилися на багатоцільові снаряди. Їх можна запускати з наземних, морських та авіаційних платформ.
Технічні характеристики:
- вага: 46 кг;
- діаметр: 0,18 м;
- довжина: 1,63 м;
- швидкість польоту: 1,23 тис. км/год;
- дистанція: 7,1 км.
Ракета Hellfire може комплектуватись тандемним або бронебійним боєприпасом. Модифікацію Hellfire (M) можна використовувати для ураження мостів, комунікацій, будівель, систем РЕБ та бункерів. Hellfire (L) здатна вражати танки та іншу бронетехніку з відривом до 9 км. Влада Норвегії модифікацію переданих українській армії снарядів не назвала.