В Amazon з’явився перший робот з «відчуттям дотику»

Amazon представила нового складського робота Vulcan на заході в Дортмунді, Німеччина (за даними The Verge). Компанія називає Vulcan "першим роботом із відчуттям дотику", адже він використовує комбінацію сенсорів і вбудованого штучного інтелекту для того, щоб визначати, як взаємодіяти з величезним асортиментом продукції Amazon.

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

У своїх складах Amazon вже давно використовує різноманітних роботів для виконання різних завдань. Однак Vulcan, завдяки здатності розпізнавати різні предмети й розуміти, коли і як він вступає в контакт з ними, може зробити процес обробки замовлень ще ефективнішим – тобто швидшим і менш витратним.

Спосіб застосування

Vulcan здатен як додавати окремі предмети до спеціальних контейнерів (розміром приблизно один квадратний фут), так і діставати їх звідти. У таких контейнерах зазвичай зберігається до 10 товарів. Amazon зазначає, що інші роботи не мають такої спритності, як Vulcan, тому не підходять для виконання подібних завдань.

Щоб розміщувати товари у контейнерах, Vulcan використовує конструкцію, що нагадує “лінійку, прикріплену до випрямляча для волосся”. Завдяки цій “лінійці” він може пересувати предмети всередині контейнера, а спеціальні лопаті з вбудованими конвеєрними стрічками утримують та розміщують товар у потрібному місці.

В Amazon з'явився перший робот з «відчуттям дотику»

Для вилучення товарів робот використовує маніпулятор із камерою та присоскою. Його програмне забезпечення аналізує відеопотік з камери, визначає положення предметів і обирає найкращий спосіб їх захоплення.

За словами компанії, Vulcan здатен піднімати й переміщувати близько 75% усіх товарів, що зберігаються на складах Amazon, і робить це майже з такою ж швидкістю, як і працівники-люди. Якщо робот не може впоратися з певним об’єктом, він викликає людину для допомоги.

Загальний пул і перспективи

Vulcan приєднується до понад 750 тисяч роботів, яких Amazon використовує на своїх складах з 2013 року. У компанії стверджують, що автоматизація створила сотні нових категорій робочих місць, зокрема моніторинг роботів на підлозі чи технічне обслуговування. Водночас, загальна кількість посад через автоматизацію зменшується.

Amazon – другий за величиною приватний роботодавець у США. Більшість його працівників задіяні саме в логістичних центрах. Компанія наголошує, що Vulcan має працювати пліч-о-пліч з людьми – як зазначив директор з прикладної науки Amazon Аарон Парнесс, “комбінація людини й робота ефективніша, ніж кожен окремо”.

Vulcan буде поступово впроваджений на складах Amazon у США та Європі протягом наступних кількох років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

8 травня
7 травня

Актуально: