Техно

Стало відомо, чому РФ почала використовувати радянські ракети X-22 та X-59

Повномасштабний військовий конфлікт розпочався вранці 24 лютого з ракетних ударів по аеродромній інфраструктурі України. Агресор намагався здобути перевагу в небі. Тим часом, зробити це йому так і не вдалося. Втративши понад 200 військових літаків, Росія прибігла до ракетного терору.

Подробиці

На озброєнні ЗС РФ є високотехнологічні ракети “Іскандер”, X-30, X-32, “Калібр”, “Онікс” та X-101. Спочатку для завдання ракетних ударів противник використовував саме їх. По мірі вичерпання складських запасів у справу пішли ракети X-22 та X-59, які були розроблені за часів СРСР. Віднести їх до класу високоточних, на жаль, не можна. Ці ракети вражають цілі із великою похибкою.

У ЗСУ вважають, що Кремль вирішив приберегти високоточні ракети на «чорний» день через санкції. Справа в тому, що російські підприємства ОПК втратили можливість закупівлі необхідних для виробництва зброї компонентів за кордоном. Без них випуск ракет неможливо. Щодо радянських виробів X-22 та X-59, то на російських складах їх багато.

Ракета X-22

Ракета “Буря” була розроблена радянськими конструкторами у 50-х роках. Вона використовується для поразки військових кораблів. Дальність польоту X-22 складає 140-300 км. Стеля надзвукової ракети – 10 км. Остання може розвивати швидкість до 3,5 Маха.

Интересное:
Російська надзвукова протикорабельна ракета X-22 “Буря”

Варто зазначити, що проблеми з точністю виробу X-22 були ще за часів СРСР. Заявлена ​​похибка перевищує 500 м-коду. Вона компенсується за рахунок потужності бойової частини ракети (до 900 кг вибухової речовини). Ракета  може нести ядерний заряд. По Україні окупанти б’ють ракетами Х-22 із фугасними боєголовками.

Ракета X-59

Ракети X-59 та X-59МК використовуються агресором для ударів по чорноморському узбережжю. Вони належать до класу дозвукових. У зв’язку з цим ракети цього типу успішно перехоплюються українськими засобами ППО.

Російська дозвукова ракета X-59МКМ “Овід”

Ракета «Овід» надійшла на озброєння радянської армії у 70-х роках. Їй можна атакувати як наземні, і надводні цілі. Запуск X-59 здійснюється з військових літаків Су-24, С-34, Су-57 тощо. Вони можуть розвивати швидкість до 1050 км/год. Ракета X-59 є телекомандною. Це означає, що під час польоту оператор може керувати нею, спираючись на зображення, що отримується по радіоканалу. Модифікація X-59МК наводиться на цілі за допомогою супутника.

Поделиться

Последние новости:

Влада Латвії пообіцяла передати Україні зброю, якої у них немає

"Твіттер-анонс" латвійського прем'єра Евіки Сіліни нового пакету допомоги для України викликав деяку плутанину через абревіатуру…

02.05.2024

Власти Латвии пообещали передать Украине оружие, которого у них нет

«Твиттер-анонс» латвийского премьера Эвики Силины нового пакета помощи для Украины вызвал некоторую неразбериху из-за аббревиатуры…

02.05.2024

Названы лучшие смартфоны 2024 года

Ежегодно в Украине продается более 1 млн. смартфонов. Каждый хочет почувствовать технологическую новинку первым, и…

02.05.2024

Названо кращі смартфони 2024 року, які «не кусаються у ціні»

Щороку в Україні продається понад 1 млн смартфонів. Кожен хоче відчути технологічну новинку першим, і…

02.05.2024

Новый Redmi Note 13 Pro+ World Champions Edition с восторгом принят поклонниками футбола

«Сяоми» порадовала фанатов аргентинской сборной по футболу смартфоном Redmi Note 13 Pro+ в лимитированном исполнении…

02.05.2024

Новий Redmi Note 13 Pro+ World Champions Edition із захопленням прийнятий шанувальниками футболу

"Сяомі" порадувала фанатів аргентинської збірної з футболу смартфоном Redmi Note 13 Pro+ у лімітованому виконанні…

02.05.2024