Захід дав позитивну оцінку діям І. Маска, який поставив в Україну обладнання Starlink після початку російського вторгнення. Влада Китаю поставилася до цього по-іншому. Про це пише FT.
Подробиці
Офіційний Пекін вважає угруповання Starlink загрозою. Влада Піднебесної вважає, що за компанією SpaceX стоїть Пентагон. Нібито оборонне відомство США активно використовує супутникові апарати, що належать компанії Маска, для стеження за іншими країнами, у тому числі за Китаєм. Наразі до складу угруповання входить понад 2 тис. апаратів. Маск планує збільшити більш ніж до 42 тис. супутників.
Крім супутникового та ракетного бізнесу мільярдер зі США має автомобільний бізнес. Йдеться компанії Tesla, для якої КНР є ключовим ринком збуту. Автовиробник має власний завод у Шанхаї. У короткостроковій перспективі поруч із ним може бути збудовано ще одне складальне підприємство. Весь цей час Маск намагався балансувати, беручи до уваги інтереси обох супердержав.
Після постачання терміналів Starlink в Україну в КНР побачили, наскільки ефективні технології SpaceX у сучасних війнах. Експерти попереджають, що офіційний Пекін може почати тиснути на Маска через його автомобілебудівний бізнес у країні.