ГоловнаТехноГлава Мінцифри розповів про дії IT-армії в умовах війни

Глава Мінцифри розповів про дії IT-армії в умовах війни

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Керівництво Мінцифри розповіло про етапи створення IT-армії, її місію та досягнення. Історію цифрового війська журналістам УНІАН виклав голова відомства Михайло Федоров.

Подробиці

Мережа соратників для боротьби з російською агресією у кіберпросторі сформувалася у перші дні війни. Починалося все з групи небайдужих громадян, які вирішили використати свої знання в IT-сфері для протидії агресору. За минулі з часу початку вторгнення неповні 4 місяці, на боротьбу з кремлівською пропагандою та ресурсами країни-окупанта стали понад 300 000 людей по всьому світу.

Участь в ІТ-воїнстві, за словами міністра, справа суто добровільна: ніхто нікого не агітував і не примушував. Кожен воюючий за Україну кібербоєць робить це не за гроші, а на поклик душі.

Серед найгучніших акцій IT-армії – зрив виступу Путіна на пітерському форумі ПМЕФ, виведення з ладу Rutube, параліч роботи сайтів російських ЗМІ, федеральних міністерств та відомств (Росспоживнагляду, ФСБ, Мінпраці, особистого сайту Путіна, сайтів регіональних судів тощо) .)

Досягнення таких вражаючих результатів стало можливим завдяки підтримці з-за кордону (один лише Ілон Маск поставив в Україну понад 12 тис. станцій Starlink, які забезпечують не лише стабільний інтернет в умовах воєнних дій, а й дозволяють виявляти посібників окупантів, які передають ворогові інформацію про дислокацію підрозділів ЗСУ).

Для вступу до лав IT-армії достатньо відвідати її тг-канал і слідувати наведеним там інструкціям.

Крім знищення інтернет-інфраструктури ворога, до завдань IT-армії входить захист українських ресурсів від зазіхань хакерів країни-агресора та забезпечення економічної безпеки в Мережі (недопущення злому каналів надходження інвалюти в Україну тощо).

Стрічка новин: