Найбільші провайдери стільникового зв’язку РФ переглянули вартість послуг для населення на квітень у бік підвищення.
Подробиці
Причини – дефіцит обладнання через санкції, зниження платоспроможності клієнтів та більш лояльна політика антимонопольників щодо учасників ринку у зв’язку з війною з Україною. Середнє подорожчання вартості тарифних пакетів склало 10%, уточнює “Комерсант”.
Зростання цін виявилося меншим за зафіксовану за підсумками березня інфляцію (16,7%). Подальше подорожчання, на думку опитаних експертів, малоймовірне через високу конкуренцію між учасниками ринку.
Проте навіть 10-відсоткове підвищення вартості послуг загалом по країні стало неприємним сюрпризом для росіян. За словами співрозмовників видання, подорожчання в російській валюті, залежно від компанії та регіону, склало від 30 і більше рублів. Понад те, окремі оператори скасовують популярні серед забезпеченої публіки безлімітні тарифи, пропонуючи доплачувати серйозні суми у разі перевищення кількості хвилин і мегабайт.
Відшкодувати подорожчання послуг оператори прагнуть шляхом встановлення безліміту на не дуже потрібні послуги, на кшталт месенджера Discord. Інші учасники ринку включають до пакетів підписки на online-кінотеатри тощо.
Журналісти “Ъ” нагадали, що “заділ” для підвищення вартості послуг у російських мобільних операторів ще є. Згідно з досягнутими домовленостями між Мінцифри РФ та Федеральною антимонопольною службою, провайдери можуть піднімати ціни до рівня інфляції (16,7% за підсумками березня). Однак гравці не поспішають користуватися згаданою опцією, побоюючись перетікання клієнтів до конкурентів.