Перехід на використання Windows 11 зупинився практично в усьому світі. Через надмірні вимоги до апаратної частини ПК особливим попитом ця програмна платформа у користувачів не користується, чого не можна сказати про Windows 10. Ця ОС продовжує бити рекорди за кількістю установок.
Подробиці
За даними AdDuplex за підсумками березня частка персональних комп’ютерів, що працюють на Windows 11, склала 19,4%. Офіційний реліз ОС відбувся 05.10.2021, проте користувачам вона стала доступною для встановлення раніше. За тиждень до дебюту Windows 11 софтверний гігант із США допустив «витік», внаслідок якого рання збірка програмної платформи опинилася в глобальній мережі.
Основною причиною низької популярності нової ОС є підвищені вимоги до «заліза». По суті Windows 11 є покращеною модифікацією Windows 10, представленої влітку 2015 року. Остання здатна працювати на ПК з 2 ГБ ОЗУ, 20 ГБ вільного місця на HDD та практично будь-яким процесором, випущеним у XXI столітті. Для роботи Windows 11 потрібно не менше 4 ГБ ОЗУ, 64 ГБ на накопичувачі та як мінімум чіп Coffee Lake, представлений у 2017 році.
За підсумками березня найпопулярнішою серед користувачів ОС виявилася Windows 10. Її частка на світовому ринку програмних платформ становить 74,8%. Друге місце з показником 12,1% зайняла ОС Windows 7. Замикає трійку Windows 11 з 8,4-відсотковою ринковою часткою.