ГоловнаGSMУ «Київстар» розповіли, коли в Україні з'явиться 5G

У «Київстар» розповіли, коли в Україні з’явиться 5G

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

В кінці літа 2018 року компанія Motorola представила перший у світі смартфон з підтримкою мобільних мереж п’ятого покоління. Масово телефони з 5G почали з’являтися в 2020 році, але до України мережі нового покоління досі не дісталися.

І чекати 5G нам доведеться не один рік. В кінці 2021 року очікувався тендер на видачу стільникових ліцензій на використання радіочастотних ресурсів із застосуванням мереж п’ятого покоління. Однак, як стало відомо, тендер буде проведений лише в 2022 році.

Разом з тим Олександр Комаров, голова компанії «Київстар» заявив, що мобільні мережі стандарту нового покоління в нашій країні можуть бути запущені не раніше 2023 року. Мало того, план з річною затримкою в даний час вважається навіть оптимістичним сценарієм.

Пов’язано це з тим, що всі оператори до запуску мереж 5G повинні будуть протестувати електромагнітну сумісність всіх стандартів, а також дослідити ситуацію зі спецкористувачами. На це може знадобитися ще від дев’яти місяців до року.

Відзначається також, що Vodafone і Lifecell теж не відстають в цій справі. За словами президента «Київстар» інші мобільні оператори з «Великої трійки» теж займаються підготовкою до впровадження мобільних мереж п’ятого покоління.

Головні новини: