ГоловнаБанкінгПопулярні українські банки вводять дистанційну ідентифікацію клієнтів. Що зміниться

Популярні українські банки вводять дистанційну ідентифікацію клієнтів. Що зміниться

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Учасники банківського ринку України готуються впровадити віддалену відеоідентифікацію клієнтів. Про це заявили учасники тематичного «круглого столу», що відбувся напередодні. Організатором заходу виступив «Фінансовий клуб».

На поточний момент механізм дистанційної ідентифікації претендентів позикових коштів випробували не менше трьох учасників ринку. Для підтвердження особи громадян застосовуються технології BankID, «Дiя», FaceMachine і Liveness.

Можливість ідентифікувати клієнтів віддалено учасникам ринку надав НБУ, керівництву якого вдалося домогтися зняття всіх законодавчих і нормативних перепон (Постанова №65).

Популярні українські банки вводять дистанційну ідентифікацію клієнтів. Що зміниться

Для масштабного розгортання інструментарію дистанційної ідентифікації залишилося усунути технологічне відставання окремих банків. Лідери в сфері онлайн-кредитування можуть працювати з позичальниками в новому форматі хоч зараз.

– Кількість банків, які впровадили інструменти відеоідентифікації, до кінця року збільшиться в 5-7 разів, – прогнозують учасники круглого столу.

Зняття законодавчих і нормативних бар’єрів дозволило усунути застій на ринку онлайн-кредитування, відзначають учасники ринку. Завдяки опції дистанційної ідентифікації, рішення щодо схвалення кредитних заявок будуть виноситися набагато швидше. Окремі банки розраховують вкластися в 5-10 хвилин в разі, якщо мова йде про заявки постійних клієнтів.

– На відкритий ринок технологія буде виведена вже в травні, – підсумували учасники заходу.

Про те, як працює впроваджений стараннями НБУ інструмент віддаленої ідентифікації, докладно написано тут.

Головні новини: