ГоловнаБанкінгКористувачі смартфонів з банківськими додатками масово заражені троянами

Користувачі смартфонів з банківськими додатками масово заражені троянами

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Шахраї не припиняють вкрасти всіма способами гроші з банківських карт. У 2020 році суттєво зросла кількість фішингових ресурсів, за допомогою яких аферисти можуть отримати доступ до облікових записів користувачів.

Подробиці

Зловмисники атакують смартфони, планшетні комп’ютери і ноутбуки користувачів, які використовують свої пристрої для мобільного банкінгу. Як стало відомо зі звіту групи Lookout, аферисти можуть проводити самостійні дослідження ринку, отримуючи дані від програм-вимагачів. Навіть однієї успішної атаки буде досить для отримання детальної інформації про клієнта.

Звіт про загрози демонструє, що понад 50% фішингових атак були орієнтовані на викрадення корпоративних облікових даних. Крім того, шкідливим програмним забезпеченням заражена п’ята частина пристроїв, які використовуються для мобільного банкінгу.

Незважаючи на всі заходи з підвищення безпеки, за рік суттєво зросла схильність фішингових атак – на 125% за квартал. У той же час ризик шкідливого програмного забезпечення за рік виріс більш ніж в п’ять разів.

Сприяє цьому і те, що компанії Google і Apple з затримкою випускають оновлення для Android і iOS відповідно. Наприклад, через більш ніж півроку після анонса iOS 14 цю версію операційної системи отримало тільки 20% смартфонів. У той же час Android 11 за ідентичний період часу прийшла лише на третину всіх пристроїв.

Щоб убезпечити себе, експерти рекомендують не переходити за підозрілими посиланнями. Також фахівці радять позначати відправників таких листів як спам або як фішинг. Крім того, варто використовувати тільки офіційне програмне забезпечення для персональних комп’ютерів і встановлювати додатки з магазинів Apple Store і Google Play.

Головні новини: