Новина про появу «екологічної альтернативи біткоіну» розбурхала уми ласих до легкого заробітку китайців. Йдеться про придуману Бремом Коеном криптовалюту Chia (Чіа). Її основна перевага перед традиційними аналогами – можливість майнінгу з SSD- і HDD-дисків.
Низька енерговитратність нової крипто вже спровокувала в Китаї дефіцит згаданих дисків. При цьому «вирощування» Chia виявилося не настільки простим завданням, як здається на перший погляд. Про це заявив відомий в Піднебесній експерт Цзяхе Цзіньвей. Його аргументи представлені нижче.
«Інструкція з видобутку і зберігання Chia »від Цзяхе Цзіньвей
SSD-диск використовується для тимчасового зберігання даних (Temp. Size) під час майнінгу. Швидкість і розмір SSD визначають кількість одночасно виконуваних завдань. Мінімальний обсяг такого диска – 256 Гб, однак для виразного кінцевого результату краще використовувати твердотільні накопичувачі NVMe об’ємом від 1 Тб (чим більше, тим краще).
HDD-диск – фінальна область зберігання (Final Size) для майнінгу Chia.
«З огляду на шалене підвищення цін на жорсткі диски великої ємності, краще використовувати жорсткі диски від 8 Тб », –
стверджує експерт.
Пам’ять RAM (ОЗУ)забезпечує адресацію для центрального процесора і є свого роду «заводом» для обробки даних. Навіть для зазначеного в таблиці мінімального значення К (поодинокі зображення) буде потрібно не менше 16 Гб пам’яті на ПК. Конфігурація ж загальної професійної майнінг-машини повинна бути вище 32G.
«Отже, якщо ми хочемо майнити більш ефективно, 16 гігабайт пам’яті буде мало. Для ефективної роботи потрібно набагато більше», –
зазначає Цзіньвей.
Висновок
-Якщо ми хочемо отримати більш-менш ефективний майнінг Chia, витрати на SSD/HDD/RAM складуть не менше 3 000 юанів ($ 462 на момент виходу матеріалу, – ред.). Через стрімке подорожчання дисків початкова сума інвестицій може зрости в рази, – попереджає експерт.
За словами Цзіньвея, ефективність майнінгу Chia прямо пропорційна сумі інвестицій в SSD/HDD/RAM. При цьому перспективи нової криптовалюти «неочевидні», а ризики – «значні».
“Перш, ніж починати, потрібно гарненько подумати”, –
підсумував аналітик.