ГоловнаБанкінгНа придбання біткоіна масово беруть кредити. До чого це призведе

На придбання біткоіна масово беруть кредити. До чого це призведе

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Тіньові учасники світового ринку криптовалюти з сумарним оборотом $ 1,6 трлн придумали новий спосіб збагачення. Його особливість – чистий прибуток в розмірі 12% при близько нульовому ризику. Суть схеми – надання кредитів хедж-фондам на покупку біткоінів і інших цифрових активів, інформує Bloomberg.

Подробиці

Найбільшу активність в цьому сегменті виявляють небанківські організації на кшталт BitGo, Galaxy Digital і їм подібні. Такого роду контори, за словами опитаних агентством аналітиків, активно позичають гроші інвесторам, які розраховують збагатитися на біткоінах (річна прибутковість останніх може доходити до 42%).

Причина масового сплеску інтересу до цифрових активів – низька прибутковість доларових депозитів (+ 0,5%/рік в середньому по ринку). Вкладення в біткоіни обіцяють набагато більше прибутку, відзначають представники дирекції Arca Capital Management.

– Брак готівки просто колосальний. Всі намагаються зайняти долари, яких явно недостатньо, – пояснив інвестиційний директор організації Джефф Дорман, за словами якого банки, брокерські контори і «грошові мішки» ще не увійшли в (цитата) «цей простір».

Експерти: сплеск інтересу до біткоіни може поставити світ на грань найбільшого в історії фінансової кризи

Традиційні банки не дуже охоче видають кредити на покупку криптовалюти. Як наслідок, бажаючі отримати більш значний дохід інвестори змушені звертатися до послуг тіньовиків.

– У цих хлопців немає ні страховки FDIC (Федеральна корпорація США зі страхування депозитів, – ред.), ні будь-яких інших інструментів захисту клієнтів. Цей сегмент фінансового ринку далекий від прозорості. Всі ці хлопці – звичайні хедж-фонди, які намагаються позиціонувати себе в якості традиційних банків. Кредитні ризики в такій ситуації більш ніж реальні, – підсумував Дорман.

Відзначимо, що сфера дії цифрових валют розширюється з кожним днем. Кілька днів тому найбільша авіакомпанія Прибалтики airBaltic розширила список прийнятих до оплати цифрових валют до 8-и (+3 криптовалюти: Dogecoin, Ethereum і Bitcoin Cash, першу з яких раніше рекламував Ілон Маск).

– Ми співпрацюємо з кріптопроцессінговим центром BitPay вже 7 років. Сплачені клієнтами біткоіни автоматично конвертуються в євро. Послугою оплати за допомогою цифрових валют з 2014 року скористалися тисячі наших пасажирів, – пояснив глава перевізника Мартін Гаусс в бесіді з журналістами РБК.

Додамо, що минулого тижня підконтрольний Маску виробник електромобілів Tesla заявив про готовність продавати машини за криптовалюту. Цим способом оплати вже можуть скористатися громадяни США. До кінця року планується поширити опцію на Європу і провідні країни Азії.

Примітно, що Tesla, на відміну від airBaltic, відмовилася від конвертації цифрової валюти в долари і євро.

Стрічка новин: