Подорожчання скасовується: Трамп звільнив смартфони, ноутбуки та інші гаджети від нових тарифів на китайський імпорт

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Президент Дональд Трамп ухвалив рішення звільнити смартфони, комп’ютери та інші технологічні пристрої від нових мит на китайські товари, згідно з новими вказівками Митної та прикордонної служби США.

Раніше цього місяця Трамп оголосив про запровадження 145% тарифів на китайський імпорт, що викликало серйозне занепокоєння серед технологічних компаній, таких як Apple, яка виготовляє більшість своїх пристроїв саме в Китаї. Проте в оновленому переліку зазначено 20 категорій товарів, які не потраплять під дію нових мит. Серед них — напівпровідники, сонячні панелі, телевізійні дисплеї, флеш-накопичувачі та картки пам’яті.

У Білому домі пояснили, що виключення були зроблені для того, щоб дати компаніям час перенести виробництво до США.

“Президент чітко дав зрозуміти, що Америка не може покладатися на Китай у виробництві критичних технологій”, — заявив заступник прес-секретаря Білого дому Куш Десай.

Це рішення стало великою перемогою для технологічного сектору. За словами Дена Айвса, голови відділу технологічних досліджень Wedbush Securities, виключення смартфонів та чипів — це “зміна гри” в умовах тарифної війни. Айвс також підкреслив, що тиск з боку великих технокомпаній, зокрема Apple, змусив Білий дім змінити курс.

До оголошення про виключення, акції Apple втратили понад $640 мільярдів ринкової капіталізації, а деякі аналітики прогнозували, що ціна iPhone могла б зрости до $3 500. Зростання напруги також призвело до обвалу фондових ринків — S&P 500 впав більш ніж на 5%, а прибутковість 10-річних облігацій зросла на понад 50 базисних пунктів — один з найбільших стрибків за останні роки.

Товари, що потрапили під виняток, будуть звільнені від тарифів заднім числом для вантажів, що залишили склад до 5 квітня 2025 року. Це дозволить американським імпортерам краще планувати свої фінансові витрати та уникнути несподіваних збитків.

Попри ці винятки, базовий тариф у 20% на весь китайський імпорт залишається чинним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

14 квітня
13 квітня

Актуально: