Anthropic запустила на Twitch проект Claude Plays Pokémon, у рамках якого найновіший ШІ-бот компанії Claude 3.7 Sonnet грає в гру Pokémon Red. Цей проект став своєрідним експериментом, який має продемонструвати можливості сучасних технологій на базі штучного інтелекту та реакцію людей на них.
Дослідники не раз перевіряли можливості ШІ-алгоритмів у різних іграх, від Street Fighter до Pictionary, але зазвичай це робилося більше для розваги, ніж для отримання якоїсь користі. У цей же час Anthropic заявила, що Pokémon Red виявилася свого роду бенчмарком для Claude 3.7 Sonnet, який здатний ефективно «думати» над головоломками, що містяться в грі.
Алгоритм Claude 3.7 Sonnet, як і аналоги конкурентів, такі як OpenAI o3-mini та DeepSeek R1, може “розмірковувати”, долаючи складні завдання, наприклад, під час гри в дитячі відеоігри. Попередня версія алгоритму Claude 3.5 Sonnet, яка не вміє «розмірковувати», зазнала невдачі на самому початку Pokémon Red. На відміну від цього, новий Claude 3.7 Sonnet зумів просунутися значно далі.
Однак цей алгоритм стикається з труднощами. Через кілька годин після початку стріму на Twitch Claude уперся у кам’яну стіну, подолати яку не міг, незважаючи на всі старання. Один із користувачів платформи навіть запитав:
«Хто переможе: ШІ, на програмування якого було витрачено тисячі годин, або 1 стіна?».
У кінцевому рахунку Claude все ж таки зрозумів, що може обійти стіну.
З одного боку, досить нудно спостерігати, як Claude поволі долає Pokémon Red, ретельно обмірковуючи кожен крок. Але в цей же час процес гри дивним чином захоплює. У лівій частині екрана демонструється «розумовий процес» бота, а праворуч — сама гра.
Для старих користувачів Twitch формат стріму Anthropic може бути ностальгічним. Більше десяти років тому мільйони людей одночасно намагалися грати в Pokémon Red у першому у своєму роді соціальному онлайн-експерименті під назвою Twitch Plays Pokémon. Кожен користувач міг керувати персонажем гри через Twitch чат, що передбачувано призвело до повного хаосу в грі. Однак у 2025 році користувачі платформи перетворилися на глядачів, які спостерігають за тим, як ШІ-алгоритм намагається грати в гру, з якою багато хто справлявся у віці п’яти років.