ГоловнаНовиниІндія в цьому році випустить перший процесор

Індія в цьому році випустить перший процесор

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Індія готується стати одним із ключових гравців на ринку напівпровідникової продукції. За словами міністра зв’язку та інформаційних технологій країни Ашвіні Вайшно, у 2025 році Індія випустить перший процесор місцевого виробництва.

“Наш перший чіп з маркуванням “Зроблено в Індії” буде випущено цього року, і зараз ми дивимося на наступний етап, на якому зможемо залучити до Індії виробників обладнання, матеріалів та дизайнерів”, – сказав Вайшно на Всесвітньому економічному форумі в Давосі (цитата за Business Standard).

Передбачається, що першим чіпом індійського виробництва стане 28-нанометровий процесор. Він не такий сучасний, як 2-нм процесори від провідних світових виробників, проте, як і раніше, широко використовується в різних галузях, таких як автомобілебудування, побутова та промислова електроніка.

У грудні 2021 року прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді схвалив програму Semicon India, у рамках якої на розвиток екосистеми виробництва напівпровідників було виділено 760 млрд рупій.

Крім того, у складі Digital India Corporation урядом був запущений незалежний підрозділ India Semiconductor Mission (ISM). Він має адміністративну та фінансову автономію для формування та реалізації довгострокових стратегій виробництва напівпровідників та дисплеїв, а також створення екосистеми проектування чіпів.

Раніше цього місяця Reuters писав, що очікуваний обсяг ринку чіпів в Індії становитиме $63 млрд до 2026 року.

Примітно, що перший чіп індійського виробництва мав з’явитися ще у грудні 2024 року. Ашвіні Вайшно вже анонсував появу першого процесора з Індії на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, але у січні минулого року.

Стрічка новин:

27 січня
26 січня
25 січня
24 січня