ГоловнаНовиниКитайський аналог Starlink за допомогою лазера передає супутникову інформацію зі швидкістю 100...

Китайський аналог Starlink за допомогою лазера передає супутникову інформацію зі швидкістю 100 Гбіт/с

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Starlink від SpaceX — не єдиний проект, де використовуються космічні лазери для передачі даних. Можливість передачі інформації зі швидкістю 100 Гбіт/с при більшій тривалості за допомогою супутника і лазера продемонструвала китайська компанія Chang Guang Satellite Technology.

У якості тестових зображень використовувалися супутникові фото поверхні Землі високої чіткості, і для прикладу спостереження велося за історичною частиною Пекіна і територією аеропорту в катарській Досі. Фотографії було передано із супутника з використанням лазерного променя на транспортний засіб наземного базування. На відміну від Starlink, китайський конкурент використовує лазерний промінь для передачі інформації не між космічними літальними апаратами, а між супутниками та наземними приймачами. Starlink хоча й проводила аналогічні експерименти, на практиці використовує радіохвилі передачі інформації між супутниками і наземними об’єктами.

За словами представників Chang Guang Satellite Technology, експеримент демонструє, як лазерні передавачі можуть додатково розширити можливості інтернет-супутників із передачі інформації. Як відзначають представники компанії, «це відіграватиме ключову роль у переході від мереж 5G NTN до розробки інфраструктури супутникового інтернету 6G».

Китайські розробники стверджують, що знайшли способи забезпечити надійний зв’язок із супутником через лазерний промінь навіть із урахуванням атмосферних явищ типу хмарності та опадів. Як зазначається, китайська компанія, що розробляє подібні технології з метою спостереження за земною поверхнею, веде переговори про співпрацю з Іраном. Подібні технології дозволяють передавати зображення зі швидкістю кілька десятків гігабіт на секунду.

Зараз Chang Guang Satellite Technology має орбітальне угрупування зі 117 супутників, до 2027 року їх кількість планується збільшити до 300 штук.

Стрічка новин:

6 січня
5 січня
4 січня
3 січня