ГоловнаНовиниApple виплатить по $20 десяткам мільйонів користувачів, чиї розмови «підслуховувала» Siri

Apple виплатить по $20 десяткам мільйонів користувачів, чиї розмови «підслуховувала» Siri

Apple погодилася виплатити $95 млн для врегулювання колективного позову, який звинувачує її голосового помічника Siri у несанкціонованому записі та передачі особистих розмов користувачів рекламодавцям. Власники мобільних пристроїв заявили, що Apple регулярно записувала свої приватні розмови після випадкової активації Siri, а потім передавала ці дані третім сторонам, включаючи рекламодавців.

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

За повідомленням Reuters, компанія Apple досягла попередньої угоди у справі про порушення конфіденційності, в рамках якої користувачі можуть отримати до $20 за кожен пристрій із Siri, яким вони користувалися.

Голосові помічники зазвичай активуються за допомогою гарячих фраз на кшталт «Привіт, Siri». Однак позивачі вказали, що навіть випадкові згадки певних брендів або певні тематичні обговорення викликали показ таргетованої реклами. Наприклад, два заявники повідомили, що після обговорення кросівок Air Jordan та ресторанів Olive Garden їм стала пропонуватися реклама цих продуктів. Інший позивач заявив, що отримав прицільну рекламу медичного характеру після розмови з лікарем, котрий, як він вважав, був повністю приватним. Позов охоплює період, який починається з 17 вересня 2014 року і закінчується 31 грудня 2024 року, коли у Siri було впроваджено функцію «Привіт, Siri».

За попередніми оцінками, учасниками колективного позову є десятки мільйонів осіб, які можуть отримати до 20 доларів за кожний пристрій із підтримкою Siri, наприклад iPhone та Apple Watch. Apple, у свою чергу, заперечує будь-які порушення, але погодилася на врегулювання, щоб уникнути подальших судових розглядів. Представники Apple та їхні юристи поки що не відповіли на запити про коментарі.

Юристи позивачів також не надали коментарів, але, як очікується, вони запросять до $28,5 млн як гонорари і $1,1 млн на покриття витрат із фонду врегулювання. Примітно, що $95 млн, виділені на врегулювання, становлять лише дев’ять годин прибутку Apple.

Варто зазначити, що аналогічний позов від імені користувачів голосового помічника Google перебуває на розгляді в суді, а позивачів в обох справах представляють ті самі юридичні фірми. Справа проти Apple, зареєстрована під номером 19-04577, може стати важливим прецедентом у питаннях конфіденційності та використання персональних даних голосовими помічниками.

Стрічка новин:

5 січня
4 січня
3 січня
2 січня